1991 рік виявився для adidas досить складним. Ще трохи і компанія збанкрутує, залишивши ринок маститим суперникам, на кшталт Nike. Здавалося, що без Хорста Дасслера (Horst Dassler) adidas піде на дно, безуспішно змінюючи одного власника іншим. Але на щастя, Дасслер встиг придумати філософію для кросівок adidas Equipment, які повинні були прийти на зміну моделі ZX 8000 і принести компанії успіх.

У 1991 можна було продовжити обрану стратегію маркетингу і намагатися повторити успіх Nike - той якраз заполонив вулиці американських і європейських магазинів. Або ж зробити все навпаки: скористатися падінням Берлінської стіни і об'єднанням Німеччини, і таки відхопити свою частку ринку, орієнтуючись на ключові потреби спортсменів.

Історія кросівок Adidas EQT

adidas вибрали останнє. Вони взяли приклад у Аді Дасслера (Adi Dassler), який колись розробив кросівки спеціально для футболіста Уве Зеєлера (Uwe Seeler) - той пошкодив ахіллове сухожилля і потребував особливої пари взуття. Особливою компанія adidas вирішила зробити всю нову колекцію. Нехай сума всіх використаних елементів і технологій буде чимось більшим, ніж всі ці напрацювання окремо. Залишити тільки важливе. Нічого зайвого. З таким прагненням в 1993 році почалася історія adidas Equipment.

Чому Equipment?

Історія кросівок Adidas EQT

У кожного виду спорту є специфічне спорядження. Творці EQT постаралися над тим, щоб саме кросівки adidas стали обов'язковим інструментом для кожного з них. Спочатку з'явилися кросівки для професійних бігунів, слідом за ними компанія представила моделі, розроблені для футболістів, волейболістів - всі спортсмени отримали саме те взуття, якого так потребували.

Зі спортзалів - на вулиці міста

Історія кросівок Adidas EQT

Позначення "EQT" швидко стало синонімом практичності і комфорту. І хоча в adidas не робити ставку на те, щоб зробити кросівки Equipment міськими, вони все ж вийшли за межі спортзалів і стадіонів. Людям сподобалася поліпшена підтримка стопи, амортизація, стійкість і легкість.

Фірмовий логотип з трьома смужками з'явився якраз в моделях EQT. До цього використовувався трилисник, але з лінійкою Equipment він не гармоніював. Перші снікери представили в чорному, білому і зеленому кольорі. Настільки мінімалістичний дизайн був абсолютно новим для 90-х, проте він підкреслював високий статус власника подібних кросівок.

Мода на якісне взуття зробила більше, ніж всі зусилля маркетологів. adidas не просто пережили кризу, з тих пір вони конкурують з Nike на рівних, а на такий успіх на початку 90-х вони навіть не розраховували.

Вдало переглянуте минуле

Adidas EQT

У 2014 році бренд adidas призупинив випуск кросівок EQT. Але зробив паузу тільки тому, щоб удосконалити модель, спорядити її всіма новими технологіями, які за цей час з'явилися в компанії - і ось у 2017 році Адідас оголошує про відновлення лінійки.

У версії 2017 року EQT ADV все ще дотримується філософії "тільки найважливіше", але дещо все-таки змінилося. В першу чергу, це дизайн. Творці оновленої лінійки подивилися на кольорове коло (color wheel) і вирішили вибрати колір діаметрально протилежний зеленому - "Turbo Red". По такому ж принципу в 1993 вони надали перевагу палітрі, котра протистояла всім популярним відтінкам того часу.

Покращення в версії 2017 року

Технологічність, захист, комфорт. Яку б модель кросівок із серії adidas EQT ви не вибрали, ви зустрінете там ці три характеристики. Від старої версії залишився силует, форма покращилась, а матеріали змінилися. Верх нових кросівок виконаний з фірмового матеріалу Primeknit, який поєднує три важливі якості: еластичність, легкість, повітряність (Primeknit прекрасно пропускає повітря - нога в кросівках не потіє).

Історія кросівок Adidas EQT

У лінійці помітні й інші вдосконалення:

  • зручна і м'яка устілка Ortholite з антибактеріальним просоченням;
  • посилена підошва, як у моделей Ultra Boost;
  • для тих, хто не в захваті від спіненого матеріалу Boost, компанія завбачливо залишила моделі з класичною гумовою підошвою EVA;
  • подовжена задня частина підошви Originals Equipment Support підтримує стопу під час бігу і гарантує якісну амортизацію;
  • міцний гумовий протектор дає відмінне зчеплення підошви з будь-якою поверхнею: від бігової доріжки до слизької обмерзлої стежки;
  • три нейлонові бретельки, що закріплюють стопу - як в оригінальній версії;
  • вшитий заокруглений язичок буріто - те, чим дизайн лінійки виділяється ще більше, ніж колірними рішеннями;
  • світловідбивні деталі.

Серія EQT має і жіночі кросівки adidas Equipment. У них ще більш мінімалістичний дизайн, але і тут в кожної моделі ультрасучасні технології об'єднуються з класичним силуетом.

Історія кросівок Adidas EQT

У 2018 в серії adidas EQT Support Mid ADV з'явилося ще більше варіацій в плані дизайну: фіолетовий камуфляж Purple Camo, яскраво-зелені Dragon Ball Z Shenron з вишивкою і імітацією луски на шкіряних вставках.

Історія кросівок Adidas EQT

Історія кросівок Adidas EQT

В 2019 сімейство adidas EQT поповнилося новими колірними рішеннями. Стало ще більше можливостей доповнювати кросівками свої повсякденні образи.

Історія кросівок Adidas EQT

Іноді щоб сміливо дивитися в майбутнє, потрібно озиратися на минуле, історія кросівок adidas Equipment - кращий тому доказ.