Бренд Nike давно вийшов за звичні рамки - він крокує вперед, створюючи все нові технології для підвищення якості тренувань. У цьому матеріалі ми зібрали головні технології бренду, про які Ви скоріш за все чули, але можливо навіть не уявляєте, навіщо вони потрібні.

Nike ACG

Nike ACG - це брендова лінійка одягу та взуття, котра здатна протистояти будь-яким несприятливим погодним умовам. Під логотипом Nike ACG випускаються куртки для сноубордингу, похідні черевики, верхній одяг і ряд інших товарів. Це відмінний варіант для людей, які цінують в одязі не тільки комфорт при носінні, а також якість і довговічність.

Технології Nike: коротко про головне. Nike ACG

Nike Cushlon

Технологія, яка використовується в проміжній підошві спортивного взуття. Завдяки їй стопа фіксується більш надійно під час тренувань, що дозволяє зняти зайве навантаження з м'язів і суглобів. М'який і пружний матеріал за властивостями нагадує файлон (PHYLON - проміжна підошва яка забезпечує ефектну чуттєву амортизацію і пружні властивості), але забезпечує кращу амортизацію. Nike Cushlon - це спеціальна суміш гуми з бульбашками повітря під тиском. Даний технологічний склад дозволяє зробити взуття максимально легким і еластичним.

Технологія Nike Cushlon

Nike Dual Fusion

Nike Dual Fusion - це технологія склеювання двох пін EVA різної щільності, що дає кращі показники амортизації і стійкості. Завдяки даному поєднанню взуття забезпечує максимальний захист ноги від зайвих навантажень, допомагаючи уникнути перевтоми і травм, та зберігаючи при цьому легку вагу кросівок і стильний дизайн.

Технологія Nike Dual Fusion

Nike Dynamic Support

Дана технологія розроблена спеціально для збільшення амортизації та гасіння ударів, забезпечуючи при цьому максимальну підтримку стопи, незважаючи на її форму. В якості основного матеріалу використовується двошарова вставка з піни, розташована в основі взуття. Зовнішня частина - це жорстка піна, у внутрішній використовується м'яка формула піни LunarLite, що забезпечує комфорт використання незалежно від форми стопи. Спеціальне розташування і адаптивний розподіл твердих та еластичних матеріалів дозволяють професійним спортсменам показувати найкращі результати завдяки амортизації бічної частини стопи, в той час як медійна частина стопи отримує відмінну фіксацію і додатковий амортизуючий ефект. Для любителів ранкових пробіжок додаткова амортизація п'яти і підтримка стопи, які є у технології Nike Dynamic Support - це гарантія відсутності травм.

Технологія Nike Dynamic Support

Nike Flyknit

Революційна технологія Nike Flyknit - це результат багаторічного досвіду і досліджень в лабораторіях компанії Найк. Ключовим матеріалом для верху взуття стала нейлонова нитка, яка є сполучною ланкою між шнурівкою і підошвою. Це дозволило створити кросівки неймовірної легкості, що мають максимально можливе прилягання до стопи і вентиляцію. Важливим плюсом є довговічність таких кросівок.

Технологія Nike Flyknit

Nike Free

Кросівки з технологією Nike Free - це можливість ходити «босоніж», але при цьому використовувати всі переваги якісного взуття: амортизацію, зчеплення і захист. Такі кросівки відмінно підійдуть як для тренувань, так і для повсякденного носіння.

Технологія Nike Free

Nike Hyperfuse

В технології Nike Hyperfuse використовується відразу три елементи - це три різних матеріали, які поєднані між собою шляхом впливу високого тиску і високої температури, завдяки чому наявність швів зведено до мінімуму. Верх взуття створюється з базового синтетичного матеріалу. Легкість і вентиляція забезпечується шляхом застосування текстильної сітки. Міцності кросівкам надають синтетичні шкіряні елементи. З'єднання разом різних матеріалів дозволяє створювати надміцне взуття, яке при цьому залишається максимально гнучким і зручним. Але одною з головних переваг є вільна циркуляція повітря, що досягається завдяки високій повітропроникності матеріалу.

Технологія Nike Hyperfuse

Nike Lunarlite

Ця технологія стала результатом застосування надлегкої місячної стрічки. Піна, що практично не має ваги, укладається в філонову оболонку, що дозволяє уникнути деформації. В результаті виходить м'яка пружна оболонка, котра не втрачає форму навіть при максимальному тиску, який розподіляється по всій поверхні. Кросівки із застосуванням технології Nike Lunarlite дозволяють захистити стопу і значно підвищують стійкість.

Технологія Nike Lunarlite

Nike Lunarlon

Піна, виготовлена за технологією Nike Lunarlon, поєднує в собі ультралегкість і максимальну міцність, що дуже важливо для спортивного взуття. Вона легша на 30% в порівнянні з традиційними матеріалами, які застосовуються для підошви кросівок. Максимальна амортизація із застосуванням піни Lunarlon гарантується завдяки рівномірному розподілу тиску при русі стопи.

Nike Flywire

Технологія Nike Flywire застосовується в кросівках, що мають надзвичайну легкість, але з максимальними показниками міцності і стійкості. Її ідея полягає у використанні надміцних ниток, що підтримують і стабілізують стопу там, де це потрібно в даний момент.

Технологія Nike Flywire

Nike +

Піклуючись про своїх клієнтів, компанія Nike розробила технологію, що дозволяє проаналізувати хід тренування і відстежити показники роботи організму. Це відмінний варіант не тільки для тих, хто вперше став на бігову доріжку, але також для професійних спортсменів. Все, що потрібно для застосування даної технології - це купити спеціальні кросівки, які мають синхронізацію з датчиком Nike +, і встановити з'єднання зі своїм гаджетом.

Датчик - це невід'ємна частина системи, яка вставляється в осередок, спеціально створений під неї у кросівках. Місце для установки датчика вибрано так, щоб не доставляти ніякого дискомфорту спортсмену і не впливати на результат тренування. З його допомогою можна отримувати дані про подолану відстань, витрачені калорії і ефективність тренування. По завершенні пробіжки можна отримати повний звіт. Всю інформацію можна скинути на сайт nikeplus.com на власний обліковий запис, де вона буде перетворена в зручні графіки.

Технологія Nike +

Nike Shox

Nike Shox - це поєднання технологій, що дозволяють максимально захистити ноги спортсмена від травм, з технологіями, що підвищують результати тренувань. Сама ідея втілилася у розробці платформи PEBAX, що має спеціальні пружини. Вони здатні стискатися і розтискати, граючи роль амортизаторів, саме в тих ділянках, на які проводиться тиск в даний момент. Зазвичай підошва з впровадженням технології Shox виготовляється з карбонової піни, що забезпечує надзвичайну легкість.

Технологія Nike Shox

Nike Air

Nike Air - одна з найбільш широко використовуваних систем амортизації в кросівках Nike. Під час тренувань на суглоби і кістки впливає ультра навантаження, яке технологія Nike Air покликана нейтралізувати. Завдяки підтримці Nike Air спортсмен досягає кращих результатів з меншими зусиллями. В тему: Як розвивалася технологія Nike Air? Небагато подробиць

Nike Air Max

Маючи розміри більші, ніж стандартна внутрішня повітряна подушка Air, оновлена подушка Nike Air Max розміщується в пінних підошвах і майже завжди супроводжується так званим "віконцем" на підошві. Технологія Air Max дає нам ще більше комфорту і амортизації під час тренувань або прогулянок по місту.

Nike Air Zoom

Це найтонша повітряна подушка, якщо порівнювати з іншими моделями бренду. Взуття з технологією Nike Air Zoom розроблене спеціально для футболістів і тенісистів, і максимально відповідає специфіці використання. Надзвичайно низька товщина подушки зберігає властивості амортизації, але при цьому не піддається деформації під час руху. Максимальне зчеплення з поверхнею дозволяє досягати найкращих спортивних показників.

Технологія Nike Air Zoom

Nike Dri-Fit

Це особливий шар мікрофібри, завдяки якому видаляється волога, що накопичується між матеріалом і шкірним покривом. Це запобігає прилипанню одягу до тіла, а також гарантує сухість тканини і свободу руху. Речі із застосуванням технології Nike Dri-Fit відмінно підходять для повсякденного носіння в якості основного або першого шару одягу.

Технологія Nike Dri-Fit

Nike Dri-Fit UV

Технологія Nike Dri-Fit UV розроблена спеціально для одягу, що стикається зі шкірним покривом. Її основним завданням є виведення вологи, котра виділяється тілом. Також цей одяг стане відмінним захистом від ультрафіолетового випромінювання. Речі із застосуванням Dri-Fit UV також можуть бути використані як основний або додатковий одяг для спорту.

Nike Therma-Fit

Це технологія, що використовується в одязі, який забезпечує захист від холоду і вітру. Спеціальні мікроволокна накопичують тепло, що виділяється тілом, і використовують його для зігріву. Речі мають мінімальний обсяг і дуже легкі, а це дозволяє зберегти мобільність і рухливість, яка не сковує ваші рухи. Відмінні характеристики повітропроникності тканини дозволяють використовувати одяг для тренувань в холодну пору року. Зазвичай речі із застосуванням технології Nike Therma-Fit використовуються в якості другого шару одягу.

Технологія Nike Therma-Fit