Привіт, друзі! Хочу розповісти сьогодні про свою дурну звичку: я бігаю вранці. Чому дурну? Тому що, не дивлячись на погоду за вікном, я взуваюсь і біжу. Ось і сьогодні з неба лив дощ, але так як вчора були куплені нові кросівки з технологією Air Max від Nike - залишитися вдома можливості просто не було.

Технологія Nike Air Max

Думаю, читачі, які займаються спортом професійно або просто люблять виходити на пробіжку, знають як важливо мати якісне взуття, котре дозволяє домагатися максимальних результатів і уникати травм. Втім, сьогодні спортивні кросівки давно вийшли за рамки прямого призначення. У них ходять всі: і звичайні люди, і зірки світової естради. Для тих, хто не вірить в це твердження, лише одна порада: читайте статтю до кінця.

Історія Air Max - випадкова невипадковість

Своїй появі технологія Nike Air Max зобов'язана авіаінженеру Френку Руді (Frank Rudy). У сімдесятих роках минулого століття він придумав особливу технологію амортизації на поліуретановій основі. Зі своїм винаходом він звертався під безлічі спортивних компаній, але скрізь отримував відмову.

Однак, коли нахаба, який намагався продати "повітряний балон", з'явився на порозі кабінету Філа Найта (Phil Knight) вдруге, дизайнер Тінкер Хетфілд (Tinker Hatfield) отримав вказівку розробити перші моделі кросівок. Судячи з усього, Філ Найт зважився на тест технології, оскільки дізнався про відмову від неї компанії Adidas. Саме тоді з'явилася технологія, про яку Ви можете прочитати в статті технологія Nike Air, удосконалення якої привело до створення технології Air Max. А бренд Nike заробив мільйони на зло своєму одвічному конкуренту...

Історія Air Max - випадкова невипадковість

Кросівки Air Max, в яких була реалізована однойменна технологія Air Max, з'явилися в 1987 році - це була модель Nike Air Max 87, відома нам сьогодні як Air Max 1. Кросівки відразу ж отримали шалений успіх не тільки серед професійних спортсменів, а й поміж людей, що віддають перевагу активному способу життя. Багато в чому успіху кросівок сприяла не тільки їх якість, але і рекламна компанія, створена для їх просування. Тоді компанія Nike використовувала в своїй рекламі легендарну пісню Revolution від групи Beatles. Уявіть собі, до цього моменту музичні треки англійської групи ще не використовувалися в рекламі на TV жодного разу.

Технологія Air Max з'явилися в 1987 році - модель Nike Air Max 87, відома сьогодні як Air Max 1

Особливості технології Air Max

Багато хто може задатися простим питанням: чим саме кросівки із застосуванням технології Air Max є кращими за інших? Чому їх так люблять і «прості смертні», і мільйонери? Відповідь досить проста. Перш за все за їх якісну амортизацію та подушку Air Max, яку видно через спеціальне віконце в підошві кросівок.

Особливості технології Air Max

Незалежно від кольору чи версії, кросівки Nike Air Max пропонують Вам ряд таких переваг:

  • максимальний захист остеоартикулярної системи (якщо людською мовою, то навантаження на ступню, колінний суглоб і хребет в цих кросівках максимально знижене);

  • максимальний захист м'язів стопи від ударів та пошкоджень;

  • також можна додати, що кросівки з технологією Air Max комфортні, легкі і надзвичайно міцні.

Щоб забезпечити Вам оптимальний рівень комфорту, кросівки Nike Air Max постійно поліпшуються. Так в 2006 році з'явилися зовсім нові кросівки Air Max 360 - на той момент єдині кросівки в світі, в яких замість серединної підошви виступала подушка Air Max. Завдяки такому рішенню нова модель отримала ще більший запас міцності і зносостійкості.

Цікаво, але коли мова йде про технології Air або Air Max, багато хто (і навіть ми) використовує фразу "повітряна" подушка, тим самим маючи на увазі, що всередині цієї подушки знаходиться повітря. Проте насправді ця подушка заповнена азотом, тиск якого становить 1,75 бару.

5 найбільш популярних кросівок з технологією Air Max

1993 рік став особливим в історії бренду Nike - саме тоді вперше з'явилися кросівки, оснащені прозорими вставками на задній частині підошви, що дозволило всім бажаючим розглянути технологію Air Max в дії. Через кілька років вийшли кросівки, які мали прозорий носок, а ще через два роки з'являються кросівки зі вставками по всій підошві. Сьогодні існує більше 40 серій кросівок, у яких використовується технологія Air Max, і коротко про найпопулярніші ми розповімо далі.

Nike Air Max Light

Справжню популярність лінійці принесла модель Air Max Light. Її випустили в 1989 році в якості аналога початкового зразка. Завдяки усуненню всіх недоробок кросівки стали дуже затребуваними в світі спорту. Модель виявилася настільки вдалою, що через 18 років її відродили і вдосконалили.

Nike Air Max Light

Nike Air Max 90

Кросівки Air Max 90 отримали надзвичайну популярність як у звичайних людей, так і у відомих людей із шоу-бізнесу, які люблять унікальний стиль. Головною відмінністю 90-ої серії від інших стала більша повітряна подушка Air Max.

Nike Air Max 90

Nike Air Max 95

Ім'я дизайнера Серджіо Лозано (Sergio Lozano) добре знайоме любителям моделі Air Max 95, яка отримала особливу підошву Air Max. Вона стала відомою не тільки завдяки особливій зручності, але також завдяки прозорому носку і «кримінальній» славі. Дуже вже полюбилися дані кросівки англійським гангстерам, якщо вірити поліції туманного Альбіону.

Nike Air Max 95

Nike Air Max 360

У XXI столітті найбільш відомими стали кросівки Air Max 360. Вони мають найбільшу амортизирующую подушку Air Max, і в порівнянні з простими кросівками мають просто приголомшливі характеристики. Якщо звичайні втрачають майже половину підошви вже після 480 кілометрів, то кросівки Air Max 360 на аналогічній відстані взагалі не виявляють результатів зносу. Щоб підошва хоча б трохи стерлася потрібно пройти більше 800 кілометрів.

Nike Air Max 360

Nike Air Max 270

Air Max 270 - це модель 2018 року, яка багато в чому повторює минулорічну версію Air Max Day з повітряною подушкою Air Max по всій довжині підошви. В цілому, це відмінна лінійка кросівок, які дозволяють долати великі відстані з максимальним комфортом. Вони традиційно користуються величезною популярністю у бігунів і баскетболістів. Завдяки своїм технічним характеристикам і високому комфорту при ходьбі, кросівки Air Max 270 широко використовуються людьми із зайвою вагою і великогабаритною статурою.

Nike Air Max 270

Світова мода та кросівки Nike Air Max

Завершенням екскурсу в історію становлення і розвитку технології Nike Air Max стане огляд колекцій кросівок світових зірок. Сподіваюся, скептики (якщо такі є), які вважають, що кросівки - це суто спортивне взуття, дочитали до цих рядків. Отже:

  • Першою в нашому списку стане співачка з Англії Ріта Ора (Rita Ora), котра в якості повсякденного взуття віддає перевагу кросівкам Nike Air Max 95. Варто відзначити, що вона багато разів виходила в "максах" на сцену, при цьому жодних контрактів на рекламу з брендом Nike вона не укладала.
  • Всесвітньо відомий репер Емінем (Eminem) надає перевагу кросівкам Nike Air Max 90. Починалося все виключно завдяки зручності цього взуття, але в подальшому компанія Nike уклала з ним контракт, після чого була випущена особлива лінійка іменних кросівок Емінема.
  • Співак і актор Кріс Браун (Chris Brown) має цілу колекцію кросівок 87-ої, 90-ої і 95-ої моделей. Помітили, що 90-я модель дуже популярна у відомих людей?

Кріс Браун (Chris Brown) має колекцію кросівок 87, 90 і 95 моделей Nike Air Max

  • Незважаючи на свою участь в розкручуванні технології Boost, репер Каньє Уест (Kanye West) - це, мабуть, найвідоміший любитель Nike. Розмір його колекції кросівок нікому невідомий, але на фото можна побачити зразки моделей 87-го і 90-го років.
  • Проте всі рекорди б'є комік та актор Кевін Харт (Kevin Hart), який має в своїй колекції всі випущені на сьогоднішній день зразки кросівок з технологією Air Max.

При цьому, найпопулярнішими кросівками з технологією Nike Air Max залишаються класичні Nike Air Max 90. Загадку успіху цієї моделі розгадати неможливо, але їх зручність є безперечною, що підтвердить кожен щасливчик, котрий має в колекції легендарні 90-стки.