При щоденному використанні, і вже тим паче після тривалих тренувань, в кросівках обов'язково з'явиться неприємний запах, тому рано чи пізно кожен з нас повинен буде знайти для себе вірний спосіб боротьби з цією проблемою. І так як питання «Як позбутися неприємного запаху в кросівках?» і «Чому в кросівках з'являється неприємний запах?» хвилюють кожного третього (а то і кожного другого), сьогодні я постараюся дати на них відповіді.

Запах кросівок - це проблема, про яку говорити не прийнято, але від цього кросівки не перестають погано пахнути. І навіть нове взуття після першого ж носіння може виявитися "ароматним", тому давайте розберемося, як усунути неприємний запах в кросівках усіма можливими методами.

Чому з'являється неприємний запах в кросівках?

Чому з'являється неприємний запах в кросівках?

Неприємний запах - проблема, яку помічаєте не тільки ви, але і навколишні, а причини цього можуть бути різними:

  1. Не дотримується температурний режим - якщо ходити в зимових або баскетбольних кросівках влітку, то навіть без теплих шкарпеток ноги спітніють і, відповідно, почнуть пахнути. Вибирайте кросівки виключно по сезону: зимові або демісезонні кросівки - на холодну/прохолодну погоду, текстильні кеди і сітчасті кросівки - на літо.

  2. Не дотримується гігієна ніг - якщо не міняти шкарпетки, не випирати устілки, рідко мити стопи - неприємний запах в кросівках обов'язково з'явиться.

  3. Захворювання стоп - грибок змушує стопу потіти сильніше і стає каталізатором появи неприємних запахів (причому стопи, уражені грибком, пітніють навіть в босоніжках).

  4. Активні тренування - бігові кросівки найбільше схильні до ризику появи неприємного запаху, тому між тренуваннями необхідно вдаватися до профілактичних освіжаючих заходів.

  5. Власний запах кросівок - чесно кажучи, таке буває досить рідко, але якщо вам попалися саме такі кросівки, тоді потрібно зняти шнурівки, відвернути язичок і добре провітрити взуття на свіжому повітрі.

А зараз давайте розглянемо найпопулярніші способи позбавлення від неприємного запаху в кросівках.

#1 спосіб: гігієна ніг

# 1 спосіб: гігієна ніг

Якщо Ваші ноги сильно пітніють без видимих на те причин, з'явився неприємний запах і сильне свербіння в області стоп і пальців - зверніться до дерматолога. Так проявляє себе грибок. На жаль, захворювання зустрічається часто. Хороша новина, що від нього можна порівняно легко позбутися.

Пам'ятайте головне: запобігти появі неприємного запаху і інших проявів захворювання ніг набагато легше, ніж боротися з його наслідками

Регулярно після тренувань і особливо влітку потрібно мити ноги. Оптимально: вранці і ввечері. І змінювати шкарпетки також бажано частіше ніж один раз на день. Можете додатково обробляти ноги спеціальним тальком або дезодорантом для ніг у вигляді крему або спрея. Особливо важливо дотримувати правильну гігієну, якщо ви бігаєте або активно тренуєтеся, оскільки в такі моменти ноги відчувають серйозні навантаження.

#2 спосіб: догляд за взуттям

#2 спосіб: догляд за взуттям

Правильний догляд за кросівками не тільки позбавить їх від зайвих запахів, але і допоможе продовжити життя вашого взуття. У попередній статті ми детально розглянули догляд за різними типами матеріалів кросівок, а тут ми акцентуємо увагу на пунктах, які допоможуть запобігти появі неприємного запаху.

Чистіть взуття по мірі забруднення

Взуття можна і потрібно регулярно чистити, можливо навіть прати, але пам'ятайте: прати кросівки в пральній машині - погана ідея (слабшають клейові з'єднання і линяє текстиль). Ми рекомендуємо для чищення кросівок з нубуку, замші та текстилю використовувати професійні засоби: Tarrago Nano Protector, Crep Protect або Jason Markk Repel.

У брендів Tarrago, Crep і Jason Markk ви можете знайти повноцінні лінійки по догляду за кросівками:

  • Набори для чищення, що складаються з чистячої рідини, м'якої щітки, сухих тканинних серветок і вологовідштовхувального спрею;

  • Серветки і гумки для експрес-очищення взуття від бруду;

  • Бальзами для захисту шкіряного взуття та ін.

Одного флакону рідини для чищення вистачає на 100 використань. Вона м'яко прибирає бруд і сторонні запахи, не виїдає колір, захищає верх кросівка від передчасного зносу.

Чистіть взуття по мірі забруднення

Періть або замінюйте устілки

Змінні устілки дозволять вам носити одну і ту ж пару кросівок довго, не привертаючи до себе увагу сторонніми запахами. При виборі нових устілок, рекомендуємо віддавати перевагу варіантам з бавовни або натуральної шкіри.

Устілки з натуральних матеріалів вбирають мікроскопічні частинки вологи, залишаючи ногу сухою і запобігаючи розмноженню бактерій. Це в свою чергу допоможе уникнути розвитку того ж грибка стоп і не допустить появи поганого запаху в ваших кросівках. Для спортивного взуття виробляються спеціальні дезодоруючі устілки. Вони просякнуті концентрованим активованим вугіллям, що забезпечує захист від неприємного запаху.

Знімні устілки потрібно прати якомога частіше. Їх можна відправляти в пральну машину або чистити вручну - як вам зручніше.

Періть або замінюйте устілки в кросівках

Консервуйте верхню частину кросівок

Консервація верху - це спосіб збереження зовнішнього вигляду і цілісності тих кросівок, які ви відправляєте на зберігання до наступного сезону. Вимийте кросівки звичайною водою або використовуючи професійні засоби для чищення взуття Tarrago або Crep Protect. Замшу і нубук обробіть ластиком від бруду. Після цього ретельно просушіть і провітріть кросівки. Поставте кросівки в сухому провітрюваному приміщенні.

Щоб захистити взуття від пилу, попередньо помістіть його в тканинні пакети з хорошою вентиляцією. Поліетилен категорично не підходить для зберігання спортивного взуття саме через те, що повітря в таких пакетах не циркулює, стає затхлим, а цей аромат потім дуже складно вивести.

Користуйтеся косметикою для взуття

Капсулу Crep Protect Pills рекомендується використовувати після кожного носіння взуття. Її потрібно розкрутити і помістити всередину кросівка. Капсула швидко вбирає в себе сторонні запахи, дезінфікує і освіжає взуття. Серед аналогів є дезодоруючі кулі від різних виробників.

Користуйтеся косметикою для взуття

Дезодорант Tarrago Fresh Deo Spray використовувати ще простіше: досить розпорошити його з відстані 15 см від устілки і дати 15-20 хвилин, щоб він висох. Він не тільки вбиває запахи, але і володіє антибактеріальними властивостями. Виробник гарантує, що спрей діє протягом 48 годин, але для надійності його можна використовувати щодня.

Чергуйте взуття

Чергуйте взуття

Якщо ви часто тренуєтеся або носите одну і ту ж пару кросівок кожен день, подумайте про те, щоб придбати ще одну або кілька пар, і чергуйте їх. Таким чином ви даєте можливість кожній парі встигнути просохнути при звичайній кімнатній температурі.

#3 спосіб: обробка ультрафіолетом

Існує спеціальний апарат - ультрафіолетова сушарка (стерилізатор) взуття. Цей пристрій служить для дезінфекції та дезодорації взуття і часто використовується в фітнес-клубах, де зазвичай ним дозволяють користуватися безкоштовно. Подібний пристрій можна купити і для домашнього використання.

#4 спосіб: озонова сушарка для взуття

Даний спосіб дозволяє позбавити кросівки від різних грибків, мікробів і бактерій, а також усунути неприємні аромати. Конструкція озонових сушарок дозволяє дістатися у найзатишніші куточки кросівка. Ні один мікроб не залишиться непоміченим.

Звичайно, покупні засоби для боротьби з неприємним запахом показують себе добре, але і для них є альтернатива. Винахідливість і цікавість людей за останнє десятиліття призвели до цілого ряду "народних способів" видалення запаху у взутті, вони доступні всім, їх легко можна знайти вдома, і саме про них ми і поговоримо далі.

#5 спосіб: чайні пакетики

#5 спосіб: чайні пакетики

 

Чайні пакетики відмінно поглинають сторонні запахи. Увечері покладіть в кожен кросівок по кілька пакетиків чорного чаю (будь-якого, який знайдете вдома). За ніч пакетики вберуть в себе неприємний запах і зайву вологу, тому на ранок ваші кросівки знову готові до використання.

#6 спосіб: харчова сода

#6 спосіб: харчова сода

Крім поглинання неприємних запахів харчова сода ефективно бореться з бактеріями і дезінфікує будь-яку поверхню. Мінус методу в тому, що сода прилипає до внутрішньої частини взуття, і її потім проблематично зібрати, хіба що потім почистити кросівки пилососом.

Можна схитрувати і насипати соду не прямо в кросівки, а в капронову або тонку текстильну шкарпетку, а вже її помістити всередину кросівка.

#7 спосіб: суміш шавлії і лимона

#7 спосіб: суміш шавлії і лимона

Суміш шавлії і лимона - це перевірений народний рецепт для боротьби з бактеріями і неприємним запахом всередині кросівок. Візьміть кілька лимонів і зішкрябайте з них цедру (саме вона нам потрібна), а також сушену шавлію (її можна купити в чайних кіосках, аптеках або на ринку). Змішайте ці два інгредієнти. Формули або співвідношенню немає, зробіть на свій розсуд.

Після цього покладіть суміш шавлії і лимона в паперові пакетики і залиште в кожному з ваших кросівок на ніч. За ніч пакетики вберуть запах поту і замінять його приємною свіжістю. Як і сода, суміш лимонної цедри і шавлії володіє антибактеріальними властивостями.

#8 спосіб: морозилка

#8 спосіб: морозилка

Так, цей спосіб не сподобається вашій дружині, але він того вартий. Покладіть кросівки в поліетиленовий пакет і відправте в морозилку на ніч. Низька температура вб'є мікроби - головне джерело неприємного запаху у взутті.

Вранці залишиться витягнути пакет з кросівками з морозилки, почекати, поки вони відійдуть до кімнатної температури, і після цього - можна взуватися.

2 важливих "але" у цьому способі полягають ось у чому:

1. Зайва волога, яка накопичилася всередині ваших кросівок, нікуди не дінеться, вона замерзне і вранці відтане, а отже стане каталізатором появи неприємного запаху знову. Щоб цього уникнути давайте взуттю просохнути після морозилки протягом доби.

2. З лакованим взуттям такі маніпуляції не пройдуть - матеріал при низькій температурі потріскається!

#9 спосіб: котячий наповнювач

#9 спосіб: котячий наповнювач

Котячий наповнювач усуває запахи сильніші за піт, тому і тут спрацює. Тільки не залишайте взуття у зоні досяжності домашніх вихованців - вони можуть подумати, що це ви їм такий подарунок підготували.

Загальні рекомендації і пара хитрощів наостанок

  • Регулярно провітрюйте взуттєву шафу і самі кросівки. Навіть якщо ви на півгодини винесете розшнуровані кросівки провітрюватися на балкон - це повинно допомогти.
  • Щоб неприємний запах не "причепився" до кросівок прямо в шафі, повісьте в ній ароматичні мішечки з запахом кави, фруктів, цитрусів. Такий мішечок не обов'язково купувати - його можна зробити самостійно.
  • А ще можна використовувати поглиначі запаху для шаф. Вони продаються у взуттєвих магазинах і аптеках, коштують копійки, зате вміло нейтралізовують запах поту і інші можливі "аромати" завдяки вмісту активного вуглецю.

Тепер ви знаєте, що з неприємним запахом всередині кросівок можна боротися. Зі свого боку ми рекомендуємо вам скористатися капсулами Crep Protect Pills: коштують недорого, вистачає надовго і виглядають вони просто приголомшливо.

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

09 квітня 2020 року