Бігати взимку значно зручніше, ніж влітку: сонце не пече, а від вітру легко захиститися термоодягом. А щоб Вам стало ще простіше підібрати біговий одяг для зимового сезону, ми склали для Вас докладний посібник з вибору спортивного термоодягу та аксесуарів, з якими взимку Вам буде тепло і комфортно.

Наші поради універсальні, проте форма для кожного бігуна вийде різною, адже всі ми по-різному реагуємо на холод і вітер, і переносимо його теж по-різному. Сьогодні поговоримо тільки про одяг, а про те, які кросівки для зимових тренувань підійдуть найкраще - розповімо в наступній статті.

Навігація:

Основи вибору одягу для зимового бігу

Основи вибору одягу для зимового бігу

Може здатися, що бігати взимку дуже холодно. Іноді навіть не хочеться вибиратися на вулицю - під ковдрою явно тепліше, ніж на тренуванні. Але саме страх замерзнути у тих спортсменів, хто все ж вибрався на пробіжку, часто змушує взяти одягу більше, ніж необхідно.

Оптимально одягатися так, щоб спочатку Вам було злегка прохолодно, адже під час тренування Ви зігрієтеся, і, можливо, навіть трохи спітнієте.

Класичний тип бігового зимового костюма - це три шари:

  • Перший - тонка термобілизна (головна її задача - увібрати зайву вологу, щоб не дати тілу замерзнути)
  • Толстовка і штани - другий (зігріваючий) шар
  • За захист від вітру, дощу, снігу та інших атмосферних явищ відповідає легка, але щільна куртка - третій шар

Якщо на вулиці немає сильного вітру, снігу і температура дозволяє, то можна бігати в одній толстовці, без куртки.

Вибір нижньої білизни для зимової пробіжки

Вибір нижньої білизни для зимової пробіжки

В екіпіровці бігуна важливий кожен елемент, особливо нижня білизна - взимку вона повинна бути "термо". Термобілизна виготовляється з м'якої, еластичної і легкої синтетичної тканини. Натуральні матеріали на зразок бавовни накопичують вологу в волокнах тканини, повільно сохнуть і при інтенсивному тренуванні натирають.

Головне завдання нижньої термобілизни - відвести зайву вологу і залишити шкіру сухою.

Найкраще комбінувати нижню термобілизну з легінсами, а звичайні боксерки - з більш вільними штанами.

На погоду холодніше -5 градусів, при високій вологості повітря або з холодним вітром для чоловіків створені боксерки з додатковим захистом від вітру. Спеціальна накладка прикриває і захищає критично важливі частини тіла.

Що ми рекомендуємо:

Вітер - головна проблема тих, хто любить бігати по відкритій місцевості. Саме тому ми рекомендуємо вибирати білизну з захистом геніталій (вінд-стопери) і хорошою вологопоглинаючою здатністю. Будь ласка, не економте на нижній білизні для зимового бігу!

Штани і легінси для бігу взимку

Штани і легінси для бігу взимку

Легінси і штани для зимового бігу відрізняються додатковим ізоляційним шаром (як правило це теплий пух), cпереду часто є накладки для захисту геніталій. Це робиться через те, що в процесі тренування ноги розігріваються швидше, а верхня частина генерує менше енергії і тепла.

Зручніше бігати, коли верхня частина штанів утеплена ізолюючим шаром, а сама штанина його немає.

Це узагальнене правило, але якщо буде вітряна або морозна погода - ноги все ж будуть промерзати, що змушує задуматися про пару тайтсів і бігових штанів на зиму. Таке поєднання відмінно працює навіть на дуже холодну зиму, а в демісезонний період Ви зможете використовувати їх окремо.

Що вибрати:

Більше варіантів: чоловічі / жіночі

Футболка або лонгслів - перший шар

Футболка або лонгслів - перший шар

Термофутболки і лонгсліви щільно облягають тіло, а також краще вбирають піт в порівнянні зі звичайними футболками з поліестеру або бавовни. В результаті вони надійніше захищають від вітру, і тому бігати в них взимку набагато тепліше і більш комфортно.

Виберіть одну футболку більш тонку для демісезонного періоду і лонгслів з середньою щільністю тканини на холодну зиму.

Що підходить:

Більше варіантів: чоловічі / жіночі

Толстовка для бігу взимку - другий шар

Толстовка для бігу взимку - другий шар

Толстовка служить в якості другого шару тришарового тренувального костюма при температурі нижче +5 градусів. У такому випадку вона одягається зверху на термофутболку або лонгслів, а поверх неї - куртка. Також толстовка може використовуватись як завершальний шар бігової екіпіровки - в прохолодну, але плюсову (!), спокійну погоду (варіант коли толстовка буде другим і останнім шаром без куртки підходить для пробіжок по закритій місцевості: міські вулиці, закриті стадіони).

Сама по собі бігова толстовка від вітру не захищає, проте вона все ж шиється з міцного і щільного матеріалу.

Звичайна флісова кофта не зможе повноцінно замінити толстовку, призначену для бігунів (хоч вона і тепла). Вона занадто "повітряна" і не забезпечує правильної терморегуляції.

Зручною толстовку роблять дві особливості: високий комір-стійка з блискавкою і подовжені рукава з прорізами для пальців (коли закінчення рукава нагадує мітенки - рукавиці без пальців).

При виборі толстовки для бігу відштовхуємося від товщини матеріалу:

Більше варіантів: чоловічі / жіночі

Зимова бігова куртка - третій шар

Зимова бігова куртка - третій шар

Куртка захищає від вітру і низьких температур. З толстовками і термобілизною куртки комбінуються, виходячи з погодних умов: одягаємо поверх нижньої термобілизни як другий шар або на толстовку - якщо хочеться одягнутися тепліше. Класичний варіант зимової бігової куртки включає наступні фактори: вона утеплена і захищає від вологи та вітру. Хоча для більшості бігунів взимку вистачає звичайної вітровки поверх лонгсліву.

Рекомендуємо наступні моделі:

Додатково: плащівка від дощу і снігу - Salomon Fast Wing Hybrid Jacket / Nike Shield Printed Running Jacket.

Більше варіантів: чоловічі / жіночі

Шкарпетки для зимового бігу

Шкарпетки для зимового бігу

Ноги повинні бути в теплі - тоді і все тіло не замерзне. Якщо Ви зазвичай не мерзнете, Вам буде комфортно в шкарпетках без термоізоляції, проте з високим підйомом. Однак, якщо високі шкарпетки Вас не зігрівають, як треба, придивіться до шкарпет з додаванням вовни мериноса.

Товсті вкладиші на зимових шкарпетках служать додатковим захистом від холоду і навіть від появи мозолів при температурі повітря від -5 до +5 градусів. Для найбільш екстремальних погодних умов існують водонепроникні шкарпетки, наприклад Dexshell. Вони хороші не тільки тим, що захищають від вологи в сльоту і відлигу - вони також надійно бережуть ноги від холоду. Мастхев на випадок, якщо у Ваших бігових кросівках немає водонепроникної мембрани.

Гетри (шкарпетки з дуже високим верхом) - стануть у нагоді, коли випадає великий шар снігу, а ось для звичайних тренувань в стандартних міських умовах вони не настільки актуальні.

Що вибрати:

Більше варіантів: шкарпетки для бігу

Шапки і шарфи для бігу взимку

Шапки і шарфи для бігу взимку

Захистити голову від вітру і морозу допомагає пов'язка на голову або спеціальні бігові шапки. Важливо, щоб були прикриті вуха і обличчя. У дуже холодну і вітряну погоду використовуйте бігову балаклаву або шарф Buff, щоб прикривати ніс і рот. Дихати при цьому намагайтеся носом - так ви в будь-яких умовах будете себе почувати добре.

Лайфхак: намотайте шарф-бафф на зап'ясті як пов'язку. Якщо відчуєте, що бігати холодно і варто прикрити обличчя - зможете використати його в будь-який момент. І це далеко не єдиний спосіб використовувати "баффки" - в арсеналі будь-якого бігуна вони обов'язково повинні бути.

Рекомедуємо:

Рукавички для бігу взимку

Рукавички для бігу взимку

Ті, хто бігає взимку, діляться на дві категорії:

  • Перші холоду не бояться - їм досить тонких рукавичок без термоізоляції;
  • Другі мерзнуть, навіть якщо на вулиці 0 градусів і немає вітру - для них придумані двошарові рукавички, рукавички зі спеціальним обтічником, який захищає від вітру, або класичні зимові рукавиці.

Якщо Ви належите до групи "тих, хто мерзнуть", можете поєднати два варіанти рукавичок разом: під низ тонкі, облягаючі, наверх - звичайні або з термоізоляцією. Такий варіант захистить Вас від холоду навіть в найхолоднішу погоду.

Рукавиці для бігу взимку

Для довгих пробіжок в мороз і вітер існують спеціальні грілки у вигляді саше. Під впливом повітря саше нагрівається і надовго зберігає руки в теплі. Дуже комфортне рішення для насичених тривалих пробіжок в зимову пору.

Що вибрати:

Зовсім не обов'язково брати на зимову пробіжку все, про що ми Вам розповіли. Але коли під руками така екіпіровка, у Вас мало шансів відмовитися від тренування. І не важливо, що там пообіцяли на сьогодні метеорологи - Ви готові до будь-яких умов!

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

04 січня 2020 року