Безумовно, кросівки Nike Cortez вважаються одними з найбільш впізнаваних у лінійці американського гіганта Nike. Оскільки в цьому році моделі виповнюється 46 років, ми вирішили трохи розповісти про них. У цьому списку зібрано деякі дійсно цікаві факти про Nike Cortez, якими ми радо поділимося з Вами.

Факт #1

Кросівки Nike Cortez були розроблені Біллом Боуерманом (Bill Bowerman - засновник Blue Ribbon Sports - пізніше Nike Inc) для японського бренду Onitsuka Tiger в 1968 році.

10 цікавих фактів про кросівки Nike Cortez

Факт #2

Вперше кросівки Cortez дебютували на Олімпійських іграх в Мексиці в 1968 році.

Вперше кросівки Cortez дебютували на Олімпійських іграх в Мексиці

Факт #3

Через те, що в одвічного конкурента - німецького бренда з трьома смужками в логотипі - вже були кросівки з назвою Aztec Gold, назва нових кросівок від Nike була змінена на Cortez.

Назва нових кросівок від Nike була змінена на Cortez

Факт #4

Заснована в 1971 році компанія Nike Inc. почала таємно створювати свою власну версію кросівок Cortez. Пізніше суд ухвалив, що і бренд Nike, і Onitsuka Tiger (сьогодні - Asics) мають право виробляти Кортези, але під різними назвами. Японський бренд вирішив перейменувати свою версію на Corsair.

Nike Inc. почала таємно створювати свою власну версію кросівок Cortez

Факт #5

1972 рік виявився досить успішним і навіть новаторським для бренду Nike, тому що саме тоді американські олімпійці вперше "показали" кросівки Nike Cortez на Олімпійських іграх в Мюнхені. Тим самим продемонструвавши бренд Nike всьому світу.

1972 - кросівки Nike Cortez на Олімпійських іграх в Мюнхені

Факт #6

Пам'ятаєте фільм "Малюк-каратист" ("The Karate Kid") 1984 року? Деніел Ла Руссо - головний герой, наставником якого був Кесуке Міягі, носив кросівки Nike Cortez.

Факт #7

У період 80-х і 90-х років кросівки Nike Cortez стали неофіційним "вуличним взуттям". Вони завоювали серця людей, що живуть каліфорнійською культурою. Йдеться про відомих тоді реперів NWA або Ahmad. Серед найбільш популярних пар були нейлонові, світлі моделі.

У період 80-х і 90-х років кросівки Nike Cortez стали неофіційним "вуличним взуттям"

Факт #8

У 1994 році кросівки Nike Cortez знову "знімаються" у фільмі. Йдеться про культову стрічку "Форрест Гамп" ("Forrest Gump") за участю Тома Хенкса (Thomas Hanks). Якщо Ви дивилися фільм, то, ймовірно, пам'ятаєте сцену, коли Форрест отримав Кортези в подарунок від своєї коханої.

Кросівки Nike Cortez у фільмі "Форрест Гамп" ("Forrest Gump")

Факт #9

"Вовк з Уолл-стріт" ("The Wolf of Wall Street") - американська біографічна драма, прем'єра якої відбулася в 2013 році. Фільм мав величезний успіх і кілька разів був номінований на "Оскар". Головний герой - Леонардо Ді Капріо (Leonardo DiCaprio), отримав премію "Золотий глобус" в номінації "Кращий актор". Нижче Ви можете побачити одну зі сцен, де Ді Капріо взутий в чоловічі кросівки Nike Cortez.

Ді Капріо взутий в чоловічі кросівки Nike Cortez

Факт #10

У 2017 році, коли кросівки Nike Cortez відзначали своє 45-річчя, була створена спеціальна рекламна кампанія, обличчям якої стала сама Белла Хадід (Isabella «Bella» Hadid). Ви запитаєте який зв'язок між нею і історією наших кросівок Nike Cortez? Зверніть увагу на фото нижче. Там відображена сцена з легендарного телесеріалу "Янголи Чарлі" ("Charlie's Angels"). На ногах обох красунь жіночі кросівки Nike Cortez.

Cцена з "Ангели Чарлі" ("Charlie's Angels") - жіночі кросівки Nike Cortez

А у Вашому взуттєвому гардеробі є кросівки Nike Cortez? Якщо так, напишіть своє враження про них! Кращі коментарі отримають спеціальну знижку на весь наш асортимент. Успіхів!

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

14 травень 2018 року