Як тільки на одязі виникає пляма, постає питання про те, як зробити його виведення максимально результативним. Особливо це стосується плям жиру, залишених на тканині. Якщо зайнятися усуненням моментальним, то зовнішній вигляд можна зберегти. Але якщо свіжа жирова пляма стане застарілою, то усунути її буде набагато складніше. Тому якщо немає бажання назавжди попрощатися з улюбленим предметом одягу, варто познайомитися зі способами усунення плям жиру.

Як прибрати свіжі жирні плями

Як тільки на будь-які речі з'явилася пляма жиру, не варто одразу ж панікувати. Спочатку слід за допомогою використання серветки або паперу ретельно усунути максимум залишки непотрібного жиру. Також можна використовувати такий спосіб: по обидва боки від плями, що утворилася, покласти по серветці і акуратно пропрасувати це місце теплою праскою. Цей метод допомагає видаляти надлишки жиру.

Як прибрати свіжі жирні плями

Для усунення свіжих плям жиру можна використовувати такі засоби:

  • нашатирний спирт;
  • миючий засіб;
  • оцет;
  • шампунь;
  • господарське мило;
  • порошкові абсорбенти.

З особливостями застосування кожного засобу розберемося окремо.

У процесі усунення плям жиру потрібно працювати, так само як і при видаленні плям після вина. Для цього чистити пляму слід від країв, поступово переміщаючись до центральної частини забруднення. При цьому важливо з вивороту покласти якусь серветку або папір. Якщо виведення здійснюється з тканини темного кольору, то саме чищення потрібно виконувати з виворітного боку. Незважаючи на те, який із методів буде використаний для усунення забруднення, на завершальному етапі виріб варто обов'язково випрати.

Миючі засоби

Для усунення свіжих плям жиру часто використовують засоби для миття посуду. Для цього безпосередньо на саму поверхню забруднення потрібно нанести засіб та залишити його вбиратися протягом 10-15 хвилин. Після цього його варто трохи потерти, після чого на 3 години замочити виріб у воді з цим же миючим засобом. Якщо немає часу на замочування, можна просто полити його окропом. Тут головне пам'ятати, що якщо є необхідність вивести жирну пляму, цей метод підійде не для всіх речей.

Нашатирний спирт

При виведенні плям із поверхні натуральних тканин та штучних матеріалів можна використовувати нашатирний спирт. Для реалізації цього процесу між собою потрібно розвести півсклянки теплої, але не гарячої води, 1 чайну ложку 10% нашатирного спирту та невелику кількість рідкого засобу для прання. Слід від жиру обробити одержаною сумішшю за допомогою ватної палички. Попередньо під пляму потрібно не забути покласти серветку.

З використанням нашатирного спирту є ще один спосіб. Для цього потрібно ½ чайної ложки солі та 3 столові ложки спирту, які з'єднують між собою. Після нанесення почекати кілька годин, а потім річ випрати.

Шампунь

Якщо на одязі з'явилася свіжа пляма від жиру, то її можна усунути за допомогою використання шампуню для жирного волосся. Для цього необхідно взяти невелику кількість шампуню і акуратно нанести його на поверхню плями, що утворилася. Протягом 30 хвилин дати можливість засобу вплинути на забруднення. Після того, як пройде час, його запрати, добре прополоснути під проточною водою, а потім випрати в машинці.

Оцет

За допомогою використання винного оцту можна видалити жирові плями. Для цього взяти 200 мл теплої води та розвести в ній 1 столову ложку оцту. Отриманим розчином змочити забруднене місце. Після цього річ ретельно прополоснути під проточною водою. Тут важливо подивитися на те, що оцет можна використовувати лише для бавовняних тканин.

Порошкові абсорбенти

Серед порошкових абсорбентів, що допомагають впоратися з жировими плямами, особливе місце посідає крохмаль. Свою активність він виявляє при застосуванні на вовняних тканинах. Для цього швидко приготувати кашку з крохмалю, розведеного у теплій воді. Після цього її нанести на ділянку та залишити на 2-3 години. Далі очистити забруднення за допомогою м'якої губки чи щітки.

Для видалення плям жиру з поверхні шовкових, бавовняних та лляних тканин можна використовувати суміш тальку та крейди. Для цього ділянку одягу з обох боків посипати крейдою та тальком. Після цього покласти чисті аркуші паперу та на ніч залишити їх під вантажем.

Господарське мило

Швидко видалити масляну пляму можна за допомогою господарського мила. Його можна використовувати як для одягу будь-якого кольору, так і для досить делікатних тканин. Для цього взяти господарське мило та дуже добре намилити забруднену ділянку. Реч треба залишити приблизно на 12 годин, щоб засіб подіяло. Як тільки пройде час, предмет одягу випрати за допомогою прального порошку в теплій воді, щоб прибрати не тільки залишки мила, але і жиру.

Як відіпрати стару жирну пляму з одягу

Якщо вдалося забруднити улюблений одяг жирною їжею, потрібно відразу подбати про те, щоб усунути забруднення. Якщо не реалізувати цей процес відразу, пляма перетворитися на застарілу, впоратися з якою буде складніше. Але зберегти зовнішній вигляд речей можна, оскільки є засоби, здатні усувати навіть старі жирові плями. До них належать:

  • нашатирний спирт та скипидар;
  • гліцерин;
  • очищений бензин.

Розберемося докладніше з особливостями застосування кожного засобу видалення старої плями жиру.

Нашатирний спирт та скипидар

Серед ефективних засобів, що допомагають видалити стійкі жирові плями, особливе місце займає суміш скипидару з нашатирним спиртом. Щоб приготувати цю сильнодіючу рідину, змішати між собою ці компоненти у пропорції 1:1. Отриманим розчином ретельно протерти його. Після цього залишок засобу потрібно нанести на забруднення та залишити приблизно на 2-3 години, щоб воно подіяло.

Гліцерин

Високу ефективність при усуненні масляних плям показує гліцерин. Для приготування суміші взяти ½ столової ложки нашатирного спирту та по 1 столовій ложці води та гліцерину. Усі компоненти ретельно перемішати між собою. Отриманою сумішшю рясно змастити забруднену ділянку і залишити річ приблизно на 15-20 хвилин. Після закінчення часу одяг потрібно прополоснути в теплій воді, після чого додатково випрати в мильному розчині для усунення залишків жиру.

Очищений бензин

Очищений бензин при взаємодії з крохмалем також дозволяє ефективно видаляти плями жиру. Для цього на сковороді злегка підігріти 2 столові ложки крохмалю, в який додати кілька крапель бензину. Кашку, яка вийде, потрібно за допомогою ватного тампона обережно втерти у забруднену ділянку. Попередньо під виворітний бік підкласти якийсь твердий предмет, який надалі не шкода буде викинути. Використовувати цей метод рекомендується на тканинах, які не можна прати. Після висихання, крохмаль, що залишився, видалити за допомогою щітки. Щоб річ не пахла бензином, після видалення плями її потрібно провітрити на свіжому повітрі.

Незважаючи на те, стара або свіжа пляма жиру з'явилася на улюбленому предметі одягу, усунути його можна, якщо знати ефективні методи, що допомагають в умовах будинку впоратися з цією проблемою.

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

26 листопада 2021 року