Як часто ви міняєте свої кросівки? Чи рахуєте ви кілометраж, який пройшли чи дивитесь лише на зовнішні фактори? Існує міф, що взуття треба міняти, якщо ви проходили у ньому від 500 до 1000 кілометрів. Достовірно невідомо звідки взялася ця інформація, але ми запевняємо, що є інші причини, на які варто звернути увагу. Особливо корисно її прочитати спортсменам, щоб зберегти здоров'я своїх ніг. Ця стаття допоможе зрозуміти - настав час купувати нову пару або стара ще може прослужити деякий час.
Від чого залежить знос кросівок?
Є фактори, які залежать індивідуально від власника кросівок, а іноді причину варто шукати у самому взутті або навколишньому середовищі:
- Маса тіла людини. Чим вона вища, тим швидше кросівки "стоптуються", тобто губляться початкові властивості амортизації і псується підошва.
- Особливості ходьби. Якщо ви трохи клишоногі або навпаки вигинаєте ногу на зовнішню сторону, шви на краях корпусу взуття страждатимуть більше, ніж інші елементи. Через більше навантаження знижується зносостійкість матеріалу.
- Спосіб експлуатації та догляд за взуттям. Кросівки мають чітко відповідати призначенню: на прогулянку, до зали, на роботу. Якщо використовувати одну пару на всі випадки життя, то вона довго не проживе. Також варто знати правила чищення кросівок, про які можна прочитати у нашому блозі.
- Якість кросівок. Дешеве взуття за умовчанням не може носитися довго. Коли виробник економить на матеріалах, взуття набагато швидше стає непридатним. Уникайте підробок із поганою якістю. Оригінальні чоловічі кросівки можна підібрати у нашому магазині.
Як зрозуміти, що час купувати нову пару взуття
Пошкодження внутрішнього шару
Стерта п'ята та стертий верх корпусу в районі пальців ніг – найпоширеніші дефекти внутрішнього шару. Особливо від цього страждають спортивні кросівки через збільшене навантаження на них та особливостей виду спорту. Такі нюанси можна виправити у взуттєвого майстра, наклавши м'яку накладку або просто зашивши місце пошкодження. Але якщо цього не зробити, то зростає можливість натирання мозолів середнім шаром взуття.
Розриви та тріщини на підошві
Заломи - це стандартна ситуація на будь-якому шкіряному взутті. Але коли вони переростають у розриви, тріщини і сильні потертості, це стає проблемою для зовнішнього вигляду. В одній із статей ми докладно розбирали як усунути ці дефекти з поверхні корпусу кросівок самостійно. Якщо розриви та тріщини стають більшими і починає виднітися внутрішній матеріал – це вірний знак для покупки нової пари.
Погана амортизація
Це дуже важливий фактор, який може вплинути навіть на здоров'я. Технології амортизації знімають навантаження з колін, суглобів та зв'язок.
Підошва з часом стає менш чуйною і втрачає свої якості, незалежно від того гелева вона або зі звичайною піною EVA. Жіночі кросівки менш схильні до цієї проблеми, але теж згодом втрачають рівень амортизації.
Перевірити знос підошви легко: натисніть на матеріал і якщо вм'ятина швидко повернула свою форму, значить підошва придатна для ходьби; якщо після натискання підошва довгий час залишається деформованою, це ознака того, що амортизація не відпрацьовує як раніше.
Це також впливає на зовнішній вигляд кросівок. Нова підошва гладка і красива, на старій з'являються складки, які кричать про довгий термін експлуатації та псують зовнішність взуття.
Кривизна
Нове взуття красиве та максимально симетричне за формою. Погляньте на пару з боку і порівняйте лівий та правий кросівок. Зовнішній вигляд краще за все скаже про те, що пара віджила свій час: п'ята або корпус стали кривими, стертими та деформованими, а шнурки виглядають пожовані.
Стертий протектор
Для спортивного взуття стертий протектор – табу на їхнє використання. Занадто високий ризик отримати травму. Спортивні кросівки зі стертим протектором можна перепрофілювати на прогулянкову повсякденну модель. Якщо підошва стирається і тріскається на кросівках лайфстайл, то це позначиться на зовнішньому вигляді і зручності. Амортизуючого матеріалу може бути недостатньо, щоб стримувати дрібні камені та тверді поверхні.
Розрив кросівок зовні
Зверніть увагу на вид взуття зверху: різні пропали, дірочки, коцки наочно вкажуть на те, що термін експлуатації добігає кінця. Крім зіпсованої зовнішності, такі проблеми впливають на якість захисту ваших ніг від пилу та води. Відклеєна або розірвана основа на стику корпусу та підошви пропускає весь бруд усередину кросівок. Це можна спробувати виправити у взуттєвого майстра або залишити таку пару на дачний сезон, віддавши перевагу новим кросівкам на кожен день.
В кросівках потіє нога
Особливо важливо враховувати цей фактор на осінньому та зимовому взутті. Мембрана з часом зношується, шкіра кривиться і все менше пропускає повітря. Чим більше париться нога в кросівках, тим швидше вона потіє і мерзне. На весняному та літньому взутті теж потрібно стежити за цією проблемою, щоб уникнути неприємного запаху і запобігти розвитку грибка на ногах.
Зміна кольору та поява зовнішніх потертостей
Це не першочерговий фактор, але його теж треба врахувати разом із рештою. Біла шкіра з часом може пожовтіти, замша втрачає колір, а її ворс стає жорсткішим. Від потертостей не застрахована жодна пара через часту експлуатацію на вулиці: будь-який гострий маленький камінчик може залишити пару подряпин, які ви, швидше за все, навіть не відразу помітите. З кожним днем наші кросівки потроху зношуються, втрачають колір, а структура матеріалу стає гіршою, як би ви добре за ними не доглядали.
Розірвані шнурки
Брендовані шнурки можна замінити аналогами з інтернет-магазину, які нічим не поступаються в якості. Коли шнурки розпушилися або надірвалися, вони починають швидше розв'язуватися і гірше фіксувати стопу. Особливо важливо стежити за цим спортсменам, які ведуть активний спосіб життя, щоб не отримати травми гомілкостопу.
Навіть оригінальні кросівки провідних світових брендів згодом зношуються. Слідкуйте за станом своїх улюблених пар та не забувайте оновлювати взуттєвий гардероб для комфорту ваших ніг.
Автор блогу Роман Юрченко, 17 січня 2022 року
|