Рюкзак – незамінна річ для людини у сучасному світі. Люди підлаштовують свої зручності під нові реалії, щоб полегшити собі багато завдань. У рюкзак зручно складати речі на спортивне тренування, легко складати робоче приладдя та просто збиратися у похід. Маленьким дітям взагалі купують ранці з жорстким каркасом для правильної постави. А навіщо потрібен рюкзак снікерхеда? Активній людині потрібно кудись складати всі необхідні речі, які супроводжують її протягом дня, а снікерхеди ламають ще й голову над тим, куди покласти додаткову пару взуття та різноманітні аксесуари. У цій статті ми розглянемо основні критерії, які любителі кросівок та активного способу життя повинні враховувати під час вибору рюкзака. Пропонуємо розібратися в обсязі, видах та технологіях сучасних бекпеків.

Основні фактори при виборі рюкзака

Основные факторы при выборе рюкзака

1. Зручність. Насамперед Ви повинні відчувати комфорт у себе за спиною. Хребет з погляду здоров'я - найважливіший елемент, який відповідає наш опорно-руховий апарат, захищає кістковий мозок і забезпечує правильне положення спини. Відповідно, обирати рюкзак потрібно так, щоб вага рівномірно розподілялася по всій спині. Зверніть увагу на внутрішню частину рюкзака: чи є там м'яка підкладка, з якого матеріалу вона зроблена.

Регулювання лямок має бути зручним і зрозумілим. Від того, як Ви їх затягуєте, залежить те, де буде центр ваги речей: якщо максимально розпустити лямки, то тягнете вантаж на плечах, якщо затягнути їх щільніше до спини, то маса речей буде рівномірно розподілена по тілу.

2. Фурнітура. Замки, собачки, зіп-локи – все має бути виконано акуратно та практично. Звертайте увагу на блискавки, перед покупкою відкрийте та закрийте кілька разів замок – він повинен ходити м'яко, без застрягань.

3. Кількість відділень. Підбирайте рюкзак так, щоб туди містилося все необхідне для певних ситуацій. Подумайте де ви найбільше потребуєте бекпеке і визначитеся з вибором моделі. Всі відділення повинні бути доступними для вас при відкритті, але максимально захищеними від рук грабіжників затяжками або козирками для кишень, які приховують замок.

4. Зовнішній вигляд та оздоблення. Звичайно, всі ми спочатку дивимося на візуальну складову, адже вона є показовою та важливою для стильної людини. Погляньте на принти, якщо вони є на корпусі, гарний малюнок буде нанесений рівно та красиво. Крім загальної картини, придивіться до швів: у якісного рюкзака має бути якісний рядок без ниток, що стирчать.

Види рюкзаків та їх призначення

У снікерхедів немає одного універсального рюкзака, адже їх використання варіюється від погодних умов, цілей на день і довжини прогулянки. Розглянемо які є види рюкзаків, як їх використовувати та чим вони відрізняються.

- Маленькі рюкзаки. Випускаються об'ємом до 20 літрів, що дуже зручно в рухомому міському середовищі: Ви можете не знімати такий рюкзак у метро або у великій юрбі, тому що він не займатиме багато місця за спиною. Такі рюкзаки підійдуть для того, щоб скласти щось найнеобхідніше на сьогодні: контейнер із їжею, кілька блокнотів, ручку, пляшку води та змінну футболку. Такою річчю складно підкреслити загальний стиль, оскільки вона не дуже помітна, але можна обрати рюкзак у тон з улюбленими кросівками й тим самим підкреслити улюблене взуття – важливий критерій для снікерхеда.

- Стандартний рюкзак на вихід. Адекватний об'єм – до 35 літрів, у середньому 23-28 літрів. У такі рюкзаки поміститься значно більше, ніж у маленькі: це може бути й додаткова пара взуття (кросівки, тапки), трохи змінних речей, блокноти, зошити. Зазвичай вони мають кілька відділень: велике для основних речей, трохи менше для додаткових, дві бічні відкриті кишені, а ще можлива маленька кишеня всередині для банкнот і різних дрібних папірців. З ним комфортно гуляти, а також їздити у дво-триденні поїздки, щоб не брати великі сумки чи валізу. Їхній дизайн може підкреслити Ваш образ. Найкращим варіантом буде, якщо Ви одягнете одяг та рюкзак однієї фірми або одних відтінків. Для сміливих образів можна навпаки створити контраст бекпек ззаду на тлі однотонних речей. Стиль - невід'ємна складова під час вибору рюкзака.

- Похідні рюкзаки. Найбільше технологій придумано саме для людей, які ведуть активний спосіб життя далеко від міської суєти. Середній об'єм 65-70 літрів, хоча можуть бути винятки для одноденних походів і пікніків у глибинній природі (до 50 літрів). Як правило, вони напхані безліччю відділень, щоб не змішувати все в одному: відділення для їжі, для змінних речей, для додаткової пари взуття, для похідних інструментів.

Звертайте увагу на блискавки, які мають бути із прогумованим захистом від дощу. Це збереже всі Ваші речі сухими у разі негоди.

Якщо у звичайних рюкзаках спинка зроблена просто зручною, то у похідних варіантах вона має бути ортопедично правильною. Щоб було комфортно пересуватися з вантажем за плечима, потрібно враховувати будову рюкзака. Абсолютне ноу хау – поясний ремінь-стабілізатор. Ця технологія допомагає зняти деяке навантаження зі спини, а також фіксує рюкзак на тілі.

- Спортивний рюкзак. Найвигідніший бекпек для снікерхеда через спеціальні відділення для кросівок. У нього можна покласти до трьох улюблених пар взуття. Якщо зібралися йти на спортивний майданчик, то спокійно кладіть кросівки для тренувань у рюкзак, а на ноги одягайте гарну пару під Ваш образ. Спортивний рюкзак добре підійде для дружніх свят на дому, якщо Ви й в приміщенні хочете підкреслювати стиль модним взуттям з Вашого гардеробу.


У такого рюкзака немає діапазону в обсязі, вони бувають різними, але обов'язково в них повинна вільно поміщатися мінімум одна пара взуття, і при цьому рюкзак повинен все ще залишатися містким для інших речей.

Бестселери серед рюкзаків

Щоб позбавити Вас від головного болю при виборі з мільйона моделей, ми виділили найкращі рюкзаки з огляду на зовнішність, функціонал та репутацію бренду.

1. Nike Heritage Air Backpack

Це повсякденна модель для людей, які не люблять громіздких сумок. У Nike Heritage Air Backpack два відділення: в основне можна покласти невеликий ноутбук, книги та будь-які робочі речі, а також трохи одягу, а в маленьку кишеню чудово помістяться всякі дрібниці: ключі, зарядний пристрій та блокнот. Стриманий дизайн із класичним Swoosh-Nike та назвою бренду гармонійно впишеться у будь-який образ.

2. Adidas Adicolor Backpack

Класика від німецького бренду подарує максимальний комфорт протягом дня. Цей рюкзак трохи більше, що вище, але за кількістю відділень теж саме - їх два. У великому відділенні є внутрішня кишеня для ноутбука та багато місця для побутових речей. Широке маленьке відділення, по-класиці, вміщує дрібниці по типу навушників, пауербанку і проводів. Усі блискавки прикриті козирками, щоб вуличний злодій навіть і не зазіхнув на Вашу сумку. Фурнітура виконана акуратно і красиво, а на пластикових замках витіснений фірмовий трилистник Adidas. Втім, логотип Adidas Originals і є головною дизайнерською темою цього рюкзака – їхній логотип красується посередині.

3. The North Face Base Camp Duffel 2020

Баул від аутдор бренду The North Face підійде для тривалих походів різними природними зонами. Це рюкзак, з якого можна зробити сумку та носити зручним для вас способом. Він напханий корисними дрібницями й технологіями: посилене дно, водостійкий матеріал, відсік для взуття або вологого одягу, водонепроникна кишеня для важливих документів, 4 ремені, що стабілізують, і це все з об'ємом в 70 літрів. Такого вистачить, щоб сходити у похід і повернутися з нього в улюбленій парі взуття. Сміливо ховайте туди кеди або кросівки, щоб по дорозі назад виглядати на всі 100.

4. Converse x Space Jam: A New Legacy 360 Backpack


Приурочений до виходу фільму Space Jam 2 рюкзак від Converse – абсолютний фаворит у виборі рюкзака для справжнього снікерхеда. Тут поєднується все, за що ми так любимо індустрію кросівок та моди: ідейність, краса, практичність та впізнаваність.

Величезний рюкзак майже 60 сантиметрів у довжину таїть у собі безліч відділень і несподіваних кишень: кишеню зі швидким доступом до рюкзака, величезна водонепроникна кишеня, подвійна блискавка, гравіровані заклепки, кишенька з затяжками для баскетбольного м'яча, зручні лямки та затискач на місце кросівок та вишенька на торті – термо-кишеня для того, щоб зберегти обід теплим або залишити на тренування охолоджений напій. Яскравий дизайн з намальованими мультяшками Disney з фільму на внутрішній стороні обробки та стримана чорна шорстка текстура з логотипом Tune Squad на зовнішній стороні.

Щоб правильно підібрати для себе рюкзак, потрібно чітко визначитися з метою, дізнатися, чим оснащений бекпек і обрати дизайн до душі. Користуючись порадами вище, Ви зможете безпомилково та швидко придбати собі рюкзак за потребами. Розкажіть у коментарях свої історії про Ваш улюблений рюкзак і про те, як він рятував ваші речі та допомагав у складних походах.

   
  

Автор статті Ілля Гордон,

7 лютого 2022