Колись кросівки були просто зручним взуттям для спорту, але з часом вони переросли в цілу культуру зі своїми цінностями, поняттями і, звичайно ж, сленгом. Щоб краще розуміти людей в цій сфері і бути з ними на одній хвилі потрібно дізнатися деякі важливі терміни, без яких спілкування з снікерхедом можна буде звести нанівець. Можливо, слід було б випустити цілий словник про снікер-культуру, та сьогодні зупинимося на основах.

Топ 10 слів в арсеналі справжнього снікерхеда

Просто в заголовку Ви можете знайти перше і головне слово.

Снікерхед - це людина, яка зробила кросівки сенсом свого життя. Він відвідує тематичні заходи, цікавиться життям брендів, дизайнерів кросівок та стежить за всіма новинами з снікер-індустрії. Також, за можливості, снікерхед намагається зібрати свою унікальну колекцію з рідкісних кросівок.

Рессейл - дослівно "перепродаж". Рессейлери встигають брати кросівки за ціною рітейлу (ціна, за яку їх виставляють магазини) і перепродують з націнкою. Як правило, рессейлери займаються рідкісними або лімітованими кросівками, у яких великий попит на ринку.

Дроп - надходження нового взуття в магазин для продажу. Щоб колекціонувати кросівки або перепродувати їх, потрібно знати в яких магазинах буде дроп конкретної пари. Зазвичай під час дропу відомої моделі до магазинів вишиковується черга на покупку, але це, чесно кажучи, окупається і вартує витраченого часу.

Топ 10 слів в арсеналі справжнього снікерхеда

Раффл - щось схоже на наші лотерейні квитки, тільки тут це поширюється на покупку кросівок. Важливо зауважити - це не розіграш кросівок, а розіграш права на покупку. Це діє, як своєрідна панацея від всюдисущих реселерів і найчастіше відбувається під час дропу рідкісних кросівок. Раффл проходить в три етапи: реєстрація учасників до зазначеного часу, формування списку, розіграш. У разі перемоги, Ви зможете бути тим щасливчиком, який отримає лімітовану пару.

Ретро - кросівки, яким вже багато років, але найчастіше це перевидання старої моделі. Мода циклічна, а деякі кросівки і зовсім не виходять з моди і є актуальними постійно. Ретро силуети вдосконалюють і повторюють майже всі бренди. Особливо помітно це у Adidas. Вони випускають багато кросівок, які повторюють тенденції старих років: Yung-1, Yung-96, Forum 84, Temper Run. З дорогого сегменту - це Filling Pieces. В їх класичних Low Top моделях легко впізнається мода 90-их і початку нульових.

Колаборація - спільна робота. Це може бути пара бренду і дизайнера, бренду і артиста, є множинні колаборацій, де задіяні більше двох осіб. Зустрічаються навіть спільні роботи з відомими магазинами кросівок. Популярні Yeezy Boost - ніщо інше, як колаб фірми Adidas і репера Kanye West.

Сленг снікерхеда

Колорвей - забарвлення пари. Дуже важлива річ у світі кросівок. Колорвей може бути стандартним, може бути приурочений до свят, подій або відомим особистостям. Від забарвлення пари найчастіше залежить її ціна. Забарвлення може бути рідкісним, відповідно і коштувати така пара буде набагато більше за звичайну. Снікерхеди навіть придумали спеціальні абревіатури, які скорочують назву багатьох відомих кольорів, які повторюються з року в рік.

Bred - Black and Red

CG - Cool Grey 

Це кілька популярних кольорів в колорвеях Nike Air Jordan 1.

Кастом - зміни кросівок взуттєвими майстрами і дизайнерами. Кастомайзери - це окремий великий розділ в снікер-культурі, який робить її більш багатогранною та цікавою. Вони змінюють підошву, текстуру шкіри, фарбують окремі частини взуття, створюють цілі картини на корпусі кросівок. Фірма Nike навіть проводила конкурс серед кастомайзерів. Концепт переможця затвердили і випустили кросівки обмеженим тиражем - Nike Air Max 97/1 Sean Wotherspoon.

Скорочення для опису стану кросівок. Не завжди пара, яка повинна піти снікерхеду в колекцію, має бути новою. Це можуть бути як поношені пари, так і нові пари без коробки або магазинних ярликів. Завзяті колекціонери ціленаправлено скуповують кросівки багаторічної давності. Скрізь є свої нюанси, і ось деякі з них:

BNIB - Brand new in box - нові кросівки з оригінальною коробкою

DS - Deadstock - кросівки з перепродажу, що не були у використанні

NDS - Near Deadstock - кросівки, які вже носили, але в хорошому стані

NWOT - New Without Tags - нова пара, але без магазинних ярликів

Дізнавшись ці терміни, сміливо залітайте на вечірку до снікерхедів і заводьте там нові знайомства. Будьте у всеозброєнні і подолайте мовний бар'єр в снікер-культурі разом з нами. :)

Корисне по темі: 5 аксесуарів з арсеналу справжнього снікерхеда 

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

29 липня 2021 року