Які кросівки будуть найзручнішими для бігу? Це питання задають собі всі, хто так чи інакше пов'язаний з тренуваннями на свіжому повітрі. Знайти відповідь на це питання зовсім непросто, адже розмаїття спортивних брендів і асортимент кожного з них збиває з пантелику.
Щоб трохи полегшити Вам вибір першої, другої або навіть третьої пари бігових кросівок ми склали невеликий список моделей, на які, на думку команди Styles, варто звернути увагу.
Одразу попереджаємо - немає такого поняття, як ідеальні кросівки для бігу на всі випадки і будь-яку погоду, у кожної моделі свої особливості. Рейтинг побудований на переліку таких особливостей і популярності кросівок. Можливо модель, яка є останньою в нашому списку, для Вас виявиться оптимальним рішенням - і це чудово.
Ми випробували деякі моделі самі, про решту розпитали у спортсменів, тренерів, подивилися огляди і склали величезну порівняльну таблицю, але все це залишилося за кадром. Вам же ми пропонуємо готовий список найзручніших кросівок для бігу - тих, які ми б невагаючись залишили собі, якби опинилися в ситуації, коли можна взяти тільки одну пару взуття та відмовитися від всього іншого. Список буде періодично доповнюватися новими моделями та рекомендаціями, тому слідкуйте за оновленнями!
Отже, зустрічайте переможців станом на 2019 рік за версією Styles.
Якщо стиснути все до п'ятірки кращих, то варто відзначити:
- Nike Air Zoom Pegasus 36 - за універсальність
- Asics Gel-Kayano 25 - за стабілізацію
- adidas Adizero Boston 7 - за комфорт
- New Balance Zante Pursuit - за легкість
- adidas UltraBoost - за якість амортизації
Список найкращих за категоріями:
- для бігунів-початківців: Nike Air Zoom Pegasus 36
- для досвідчених бігунів: Nike Zoom Fly
- для змагань: adidas adizero Boston 7
- для далеких дистанцій: Hoka One One Clifton 5
- для бездоріжжя: Saucony Peregrine ISO
- для цінителів мінімалізму: Merrell Vapor Glove 3
- бюджетний варіант: Kalenji Kiprun Long
А зараз давайте поговоримо про ці та інші бігові кросівки більш розгорнуто.
1. Nike Air Zoom Pegasus 36 - надзвичайно універсальні
Абсолютний актуальний лідер нашого списку.
Важать всього 302 грама, мають комбіновану пінно-гумову підошву, яка забезпечує ідеальне зчеплення з будь-якою поверхнею, і дроп (англ. "drop" - перепад від п'яти до носка) в 10 мм. Ці якості роблять кросівки Nike Air Zoom Pegasus 36 універсальними, тобто однаково придатними як новачкам, так і професійним спортсменам. Вони згодяться для бігу по асфальту, пологій місцевості, а також вологій поверхні.
На висоті у цій моделі наступні показники: амортизація підошви Cushlon і якісна підтримка стопи без обмеження руху. "Пегаси" від Nike добрі для літа - верх зроблений з сітки з двома вставками Zoom Air, завдяки чому забезпечується відмінна вентиляція.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок Nike Air Zoom Pegasus 36 на нашому сайті можна за посиланням.
2. Asics Gel-Kayano 25 - безцінна підтримка
З появою лінійки Gel-Kayano на біговому ринку, вона стала улюбленим вибором легкоатлетів. Чоловічі кросівки Asics GEL-Kayano 25 важать всього 336 г, а жіночі ще менше: 278 г - ідеальні для пробіжок на великі відстані. До версії 22 у них не було конкурентів. Тому після кількох спроб змінити дизайн і будову взуття, бренд Asics в 25-ій версії Gel-Kayano повернувся до своїх класичних рішень.
Особливості моделі:
-
підходять для бігу по асфальту;
-
дроп (перепад від п'яти до носка) - 10 мм в чоловічих Gel-Kayano і 13 мм в жіночих;
-
адаптовані для людей з гіперпронацією (завалюванням стопи на внутрішню частину);
-
кросівки мають позначку SP - це означає, що вони підходять для зими і холодної погоди.
У кросівках Asics GEL-Kayano 25 зручний верх (корпус) з відмінною підтримкою стопи. Розширена носкова частина зроблена так, щоб пальці не були затиснуті, що в свою чергу заважає швидко розвинути велику швидкість. Тому спринтерам доведеться підшукати інший варіант кросівок для бігу.
У будові цієї моделі цікаво те, що як би не ставилася нога при приземленні - кросівок м'яко перекочується до однієї і тієї ж точки відштовхування і легко відскакує. Ефект досягається завдяки спеціальній виїмці в підошві - Guidance Line і технології Dynаmic DuoMax. Підошва істотно знижує ударне навантаження при приземленні, тому кросівки Asics GEL-Kayano 25 підходять навіть важковаговикам.
Дизайн - ось до чого ми змогли причепитися і то, наша думка є, звичайно, суб'єктивною, оскільки багатьом подобаються саме такі рішення.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок Asics GEL-Kayano 25 можна за посиланням.
3. adidas Adizero Boston 7 - демони швидкості
Кросівки adidas Adizero Boston Boost 7 стали ідеальною парою взуття для швидкого бігу. Багато спортсменів вибирають цю модель також для бігу на далекі дистанції - марафонці відзначили, що в міру м'яка підошва і плавний дроп (перепад висоти від п'яти до носка) в 10 мм стали головною причиною їх перемоги. Вони розповіли, що саме ці якості забезпечили швидкість і низький рівень втоми під час забігу. Особливо порадувало те, що ці кросівки супер-легкі - вага одного становить всього 224 г. Приємний бонус до всього вищеперерахованого - привабливий дизайн.
Деякі тестувальники Adizero Boston Boost 7 в число мінусів моделі віднесли порівняно вузький верх кросівка.
У підсумку модель "Бостон 7" від adidas визнані кращими марафонським кросівками в 2019 році, а також оптимальною моделлю для щоденних тренувань і бігу по асфальту. Проблему з вузьким верхом експерти пропонують вирішити покупкою пари на 0,5-1 розмір більше - і тоді всім пальцях цілком комфортно.
Обов'язково придивіться до них - дуже вже хороші ці кросівки, незважаючи на те, що вони не відхопили перше місце нашого рейтингу.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок adidas Adizero Boston Boost 7 можна за посиланням.
4. New Balance Zante Pursuit - динаміт на ногах
Чемпіони за версією "Супер-легкі кросівки" - модель New Balance Zante Pursuit. Коли потрібен варіант для тренувань, змагань на довгі дистанції чи навіть для прогулянок по місту - вибирайте саме Zante Pursuit.
Вони настільки легкі, що може здатися, що Ви ходите босоніж по м'якому килимку. За це відчуття відповідає безшовний верх з ідеальною підтримкою стопи - так, верх кросівка вміє підлаштовуватися під різні положення ноги, і реалізовано це в Zante Pursuit на найвищому рівні. Навіть до самого кінця змагання спортсмен не відчуває втоми. А завдяки дихаючій структурі тканини нога не потіє - за це подякує не тільки сам легкоатлет, але і всі, хто поруч з ним знаходиться. :)
Підошва кросівок заслуговує на окрему увагу. Вона зроблена з м'якого матеріалу Fresh Foam, який власне і відповідає за амортизацію. Гумовий, трохи клейкий протектор гарантує нормальне зчеплення на асфальті і грунтівці. Залишаються тільки питання з приводу його прозорості. Хоча це - за вуха притягнутий мінус.
Але все ж щоб наші оди даній моделі не були голослівною похвалою, ось декілька технічних характеристик:
-
верх зроблений з тканини Hypoknit;
-
дроп (перепад висоти від п'яти до носка) - 6 мм;
-
вага - 208 г.
Деякі експерти відзначили, що бігати в щойно придбаних Zante Pursuit від New Balance настільки комфортно, ніби ви вже кілька тижнів до цього їх розношували. Варто спробувати, чи не так?
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок New Balance Zante Pursuit можна за посиланням.
5. adidas UltraBoost 19 - неймовірна амортизація
Експерти, які встигли протестувати модель adidas UltraBoost 19, поділилися думкою про ці оновлені кросівки для бігу з технологією UltraBoost.
Так, у "УльтраБуст 19" склався чималий список переваг:
-
Верх кросівка зроблений з матеріалу Primeknit. Він не подразнює шкіру, ноги у взутті не потіють. Primeknit - це ще й чудова підтримка для стопи: тканина пружна і підлаштовується під будь-який рух. А ще вона не стискає пальці, і навіть на марафонських відстанях не відчувається серйозної втоми;
-
У порівнянні з попередніми кросівками з цієї ж серії, лінійка №19 отримала на 20% більше піни в підошві, а також інший тип п'яткового стакану. За рахунок цього покращилася амортизація, нога менше втомлюється на довгих дистанціях;
-
Загальні дані: дроп (перепад від п'яти до носка) - 10 мм, вага - 310 г;
-
Пробіг без втрати якості та пружності: 1000 км.
adidas так заморочили зі створенням нової серії "Ультрабустів", що не забули пропрацювати заодно і дизайн. Тепер adidas UltraBoost 19 люблять не тільки спортсмени - їх вибирають і любителі комфортного взуття для міста або подорожей. Що ж, їх легко зрозуміти - модель у всіх сенсах хороша, хоч і вийшла дещо важчою за своїх попередників. Тільки за цей факт вона і скотилася в рейтингу на 5-е місце.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок adidas UltraBoost 19 можна за посиланням.
6. Nike Zoom Pegasus Turbo 2
Модель Nike Zoom Pegasus Turbo 2 цікава тим, що це по суті 35-й "Пегасус", з якого прибрали все зайве - все то, що раніше користувачів не влаштовувало:
-
зробили тонкий язичок, після чого стало легше шнурувати кросівки;
-
зменшили жорсткість п'яти, завдяки чому бігунів більше не переслідує відчуття того, що нога затиснута в лещата;
-
вага: чоловічі - 220 г, жіночі - 193 г (в минулій версії було на 14 г більше);
-
поліпшена носкова частина - тепер вона дуже нагадує звичайний носок, посаджений на підошву.
До речі, в цій версії бренд Nike використав прогумовану підошву ZoomX. Особливу увагу приділено п'яті і носку - таким чином виробник забезпечив хороше зчеплення з дорогою і можливість швидко долати короткі дистанції.
Кросівки Pegasus Turbo 2 від самого початку придумано для асфальтованої місцевості і бігових доріжок. Вони підходять як для щоденних пробіжок, так і для забігів на довгі дистанції, в тому числі для марафонів.
Подивитися асортимент чоловічих і жіночих кросівок Nike Zoom Pegasus Turbo 2 можна за посиланням.
7. Reebok Floatride Energy
Reebok вирішив відповісти бренду adidas з їх серією Boost яскравою моделлю, яка складе їм гідну конкуренцію, та ще й коштуватиме дешевше. Мова йде про кросівки Reebok Floatride Energy.
Загальні характеристики моделі:
-
з вагою обійти adidas не вдалося, а саме: 331 г у чоловічій версії і 276 в жіночій;
-
дроп (перепад от носка к пятке одинаковый) - 10 мм;
-
дроп (перепад від носка до п'яти) - однаковий: 10 мм;
-
Floatride - матеріал-аналог піни adidas Boost.
Модель Reebok Floatride Energy ідеальна для малих та середніх відстаней. Дизайн простий і зрозумілий, зі зручною шнурівкою й акуратною формою носка. Безшовна шкарпеткова частина не натирає ногу під час пробіжок.
Лаконічний дизайн в стилі "нічого зайвого" зробив модель популярною не тільки серед спортсменів, але і просто серед шанувальників спортивного або кежуал-стилю.
Подивитися асортимент кросівок Reebok Floatride Energy можна за такими посиланнями: чоловічі / жіночі
8. Hoka One One Carbon X
Вага - це одна з головних переваг бігових кросівок Hoka One One Carbon X. У чоловічій версії це 241 г, в жіночій - 204 г. Такої легкості вдалося досягти завдяки видутому міжпідошвовому простору. Ось тільки вигнута форма підошви трохи заважає розвинути швидкість на короткій дистанції. Зате на марафонських забігах "Карбони" показують себе дуже добре.
Крім цього у них є ще чимало сильних сторін:
-
розширена носкова частина, що дозволяє зберегти природне положення пальців під час пробіжки;
-
кросівки виготовляються розмір у розмір - така точна відповідність допомагає спортсмену швидко й точно вибрати свою пару взуття;
-
у Carbon X відмінна амортизація, одна з найкращих серед представлених в нашому рейтингу бігових моделей.
Ще одна серйозна перевага, яку ми хотіли б виділити окремо - дизайн. Якщо у більшій частині бігових кросівок на нього звертають увагу в останню чергу, то Carbon X від бренду Hoka One One не соромно носити ні на біговій доріжці, ні в звичайному житті.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок Hoka One One Carbon X можна за посиланням.
9. Brooks Glycerin 17
Відчуття м'якості і легкості - ось над чим працювали творці кросівок Brooks Glycerin 17.
Вони свого домоглися:
-
чоловічі "Гліцерини" важать 300 г, жіночі - 261 г;
-
міжпідошвовий матеріал DNA Loft в кілька разів покращує амортизацію, що особливо відчутно на довгих дистанціях - напівмарафонах і марафонах;
-
носкова частина кросівок зроблена за фірмовою технологією OrthoLite, і всі експерти, тестери та звичайні користувачі відзначають, що це найвдаліше поліпшення в моделі Glycerin 17 в порівнянні з попередниками.
Купуючи таку пару кросівок будьте готові, що вона здасться занадто вже легкою, майже невагомою. Деякі легкоатлети, тестуючи Brooks Glycerin 17, відмітили, що їх цей момент трохи бентежить. Зате зчеплення з асфальтом чи біговою доріжкою - відмінне. Готові підкорювати нові міські маршрути?
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок Brooks Glycerin 17 можна за посиланням.
10. New Balance 880 v9
Ще одна пара бігових кросівок, яку не доведеться розношувати - New Balance 880 v9. Це взуття дарує комфорт відразу, з першої пробіжки. Ви забудете, що у Вас взагалі є взуття на ногах, адже важать чоловічі 880 v9 всього 306 г, жіночі ще легші - 252 г. Від минулої версії v9 отримала всі найбільш вдалі рішення. Змінився тільки верх - він став більш відкритим і вентильованим завдяки еластичній сітці, котра облягає та підтримує стопу.
Модель New Balance 880 v9 порадує шикарною амортизацією, еластичністю й виским рівнем комфорту в пробіжках на довгі та короткі дистанції, а також при підйомах вгору. Це ідеальні похідні кросівки для занять трекингом. Багато користувачів у відгуках відзначили, що їм припав до душі дизайн. Отже кросівки серії 880 v9 - це надзвичайно універсальне взуття: надійне, стійке, міцне та зручне.
Подивитися асортимент чоловічих та жіночих кросівок New Balance 880 v9 можна за посиланням.
Як знайти ідеальні кросівки для бігу?
У нашій попередній статті "Як вибрати кросівки для бігу правильно?" ми вже торкалися теми підбору взуття від А до Я, тому якщо Ви тільки починаєте бігати - обов'язково прочитайте її. Отже, при виборі бігових кросівок рекомендуємо орієнтуватися на три головних параметра:
-
Вага. Чим кросівки легші, тим простіше в них долати значні відстані.
-
Амортизація. Поглинання удару в процесі приземлення допомагає уникнути розтяжок і перевантаження в області щиколоток, зв'язок і колін. Але амортизація робить взуття трохи важчим, тому важливо дотримуватися балансу між легкістю та амортизацією, і тут доведеться орієнтуватися на тип грунту (асфальт, грунтовка, лід) і на сезонність. Чим складнішою є доріжка та гіршою техніка бігу, тим кращою повинна бути амортизація.
-
Стабілізація. Достатність простору в ділянці носка має поєднуватися з прекрасною підтримкою для стопи і еластичністю верху взуття.
Як зрозуміти, що всі ці параметри ідеально реалізовано в обраній Вами парі кросівок? Дуже просто: приміряти, прогулятися, підстрибнути. Бажано відправлятися за новим взуттям у другій половині дня, коли нога трохи набрякає і втомлюється. Якщо навіть в такому стані вам буде зручно, то з ранку - і поготів.
Але пам'ятайте, що стартова пара бігових кросівок годиться тільки для початку. А далі доведеться вибирати кросівки під сезон, тип покриття, а також орієнтуватися, що важливіше: швидкість чи дистанція.
Сподіваємося, що наш список кращих бігових кросівок за версією Styles допоможе Вам бігати з комфортом з самого початку Ваших тренувань. Розкажіть у коментарях, які у Вас кросівки для бігу? Чи є які-небудь кросівки з нашого списку і досвід їх використання? За всі поради і доповнення ми будемо безмежно вдячні. Всім удачі!
Автор блогу Роман Юрченко, 29 жовтня 2019 року
|