Які бігові кросівки купити першими? Що краще підійде для бігу по місту? Чи є якийсь універсальний варіант кросівок для початківців? Якщо Ви шукайте відповіді на подібні питання - ця стаття для Вас. Сьогодні Ви дізнаєтеся, які кросівки найкраще підійдуть для бігу по твердим поверхням та асфальту. Це наша добірка ТОП-15 кращих, яку оцінять як початківці, так і професійні бігуни.

Кросівки для бігу по асфальту. Кращі варіанти від Hoka, Brooks, Asics, Altra

Для зручності ми розділили кросівки на чотири категорії:

Кросівки з кращою амортизацією - моделі, які виділяються кількістю піни і своєю м'якістю. Такі кросівки підійдуть, перш за все, для тих бігунів, які багато тренуються на твердих поверхнях та/або важать більше 80 - 90 кг.
Hoka One One Bondi 6 - ⚡ найкраща амортизація 
Brooks Glycerin 17
Asics Gel-Nimbus 22

Кращі кросівки для повсякденних тренувань - підходять для більш легких бігунів. У цих кросівках трохи менше амортизації, але за рахунок цього підвищується баланс між м'якістю і динамікою. Ця категорія кросівок для асфальту користується найбільшою популярністю.
Hoka One One Clifton 6 - ⚡ найкращі для марафону
Hoka One One Arahi 4
Brooks Ghost 12 - ⚡ кращі для щоденних тренувань
Brooks Adrenaline GTS 20 - ⚡ кращі для пронатора 
Altra Torin 4.0 - ⚡ найкращі на широку стопу
Asics Gel-Cumulus 21

Кращий вибір в категорії ціна/якість - хороший вибір, коли є бажання заощадити. Так, буде трохи менше амортизації, але і ціни будуть нижчими. Якщо Ви не бігаєте багато, не готуєтеся до марафону і не бажаєте витрачати багато грошей - в цій категорії Ви знайдете гідний варіант для себе.
Brooks Aduro 6 - ⚡ кращі для бігуна-початківця
Asics Gel-Pulse 11 
Asics Gel-Excite 7 

Динамічні кросівки для тренувань і змагань - взуття, яке допоможе Вам бігти швидше. Тут Ви знайдете моделі як для легких, так і для більш важких бігунів, коли важливо виграти додатковий час на довгих дистанціях.
Hoka One One Carbon X - ⚡ кращі для змагань і тренувань
Hoka One One Rincon 1 - ⚡ кращі в плані універсальності
Brooks Launch 7 

Трохи теорії

У цій статті ми допоможемо Вам підібрати кросівки для бігу по твердій асфальтній поверхні, тому що дуже важливо, щоб Ви відчували себе комфортно, а взуття відповідало Вашим запитам, параметрам і стилю бігу.

На що варто звернути увагу при виборі бігових кросівок:

 1. Тип Вашої стопи - перевірте біомеханіку стопи.
 2. Тип бігової поверхні - тверді, м'якші або комбіновані ґрунти.
 3. Амортизація - величина, яка безпосередньо залежить від ваги бігуна (чим більше вага - тим більше потрібно амортизації).
 4. Цілі - які завдання стоять перед Вами? Щоденні тренування, комфорт і м'якість, динаміка і швидкість?
 5. Розмір - останній параметр, який визначить кількість вільного простору для пальців ніг.

1. Тип стопи

Коли Ви бігаєте на природі - цей параметр не настільки важливий. Справа в тому, що на нерівній поверхні нога постійно рухається по-різному, і традиційна опора для пронаторного взуття не буде такою ефективною, як на твердій землі. Тому подібних кросівок для «полів» дуже мало. У випадку з асфальтом ситуація інша: полотно під ногами рівномірне і, найчастіше, не приховує в собі ніяких сюрпризів. Механіка кроків під час бігу постійно повторюється, ступні працюють в одному порядку. Тому, якщо Ви погано підібрали кросівки і, наприклад, стопа має певний вигин всередину, то за тисячі таких кроків у Ваших ніг неодмінно виникнуть проблеми.

Тип Вашої стопи - перевірте біомеханіку стопи

Більшість людей (особливо новачки) біжать так: спочатку землі торкається п'ята, а потім відбувається перекат на носок. Рух може бути нейтральним - ступня не нахиляється ні всередину, ні назовні. Буває так, що в момент приземлення стопа повертається всередину - це називається пронацією (pronatio - привертання). Коли стопа вивертається назовні - це супінація (supinatio - відвертання). Самі по собі ці явища цілком природні - такий механізм поглинання ударів. Проблеми можуть виникнути, коли ці «вивороти» аж надто виражені, а частота тренувань збільшується.

Стаття по темі: 7 помилок починаючого бігуна

Найпростіший спосіб з'ясувати, який у Вас тип стопи - подивитися на знос своїх старих кросівок: якщо внутрішня сторона підошви прим'ята сильніше - значить, при ходьбі або бігу Ваша стопа нахиляється всередину. У супінаторів навпаки - більш виражений знос зовнішньої сторони стопи. Нейтральна стопа зносить підошву рівномірно.

Якщо старого взуття під рукою немає - можна провести "мокрий тест". Візьміть аркуш паперу, намочіть ступню і встаньте на цей лист. Більш повний і об'ємний слід вкаже на те, що Ви пронатор, тонкий слід говорить про зворотне.

Кросівки для пронаторів мають спеціальні системи, які протидіють надмірним скручування стопи, тому людині без пронації таке взуття може спричиняти дискомфорт. У той же час, людина з пронацією може бігати в кросівках для нейтрального типу стопи - ризик виникнення проблем буде меншим, особливо на початкових етапах. Але з часом однаково потрібно прийти до «свого типу» кросівок.

2. Тип бігової поверхні

Найголовніша відмінність між кросівками для різних типів поверхні - різна підошва. Асфальт плоский і рівний, тому протектор "асфальтових кросівок" також плоский. Його головне завдання - забезпечити відскік стопи від твердої поверхні.

Біг у "позашляховому взутті" по асфальту доставить Вам певний дискомфорт через більшу жорсткість, яка потрібна для захисту від каменів, коренів і інших сюрпризів землі. Якщо Ви бігаєте по асфальту й іноді в лісі - для весняно-літнього періоду підійдуть кросівки для твердого покриття. Коли в справу вступає бруд або сніг - тоді вже потрібно дивитися на кросівки для бігу по ґрунту.

Тип бігової поверхні - тверді, м'якші або комбіновані ґрунти

3. Амортизація

Основний критерій кросівок для бігу по асфальту - це їх амортизація, та не обов'язково більше - означає краще. Якщо Ви бігаєте вже якийсь час, то знаєте комфортний для себе рівень м'якості.

Але якщо Ви тільки починаєте - вибирайте кросівки з більш високим показником амортизації. Це забезпечить захист і комфорт під час занять на асфальті.

Звичайно, по можливості, потрібно бігати на м'якій поверхні: це збереже і Ваші ноги, і Ваше взуття - все-таки удари ніг об асфальт швидше ущільнять підошву, ніж м'який грунт.

4. Цілі

Неквапливі щоденні тренування або більш швидкий біг, змагання або марафони - підбирати кросівки потрібно в залежності від Ваших завдань та цілей.

Для новачків рекомендація завжди одна, але важлива: побільше амортизації і безпеки!

Кросівки для тренувань виділяються збільшеною динамікою, але це досягається за рахунок зменшення кількості піни. Стопа в таких кросівках знаходиться ближче до землі, підошва жорсткіша, а піна більш гнучка.

Кросівки для змагань повинні допомагати бігти швидко, у них менше амортизації, але більше динаміки - все це ідеально підходить для легких бігунів. Але що робити, якщо вага більше 80 кг? Тоді першочергове завдання - забезпечити безпеку ніг. В цьому випадку потрібно звернути увагу на кросівки з попередньої категорії, де присутній певний баланс.

Цілі та завдання бігових кросівок: щоденні тренування, комфорт і м'якість, динаміка і швидкість

5. Як визначитися з розміром?

 1. Проводьте виміри вдень або ввечері - протягом дня нога трохи набрякає, нам потрібен вечірній результат;
 2. Покладіть аркуш паперу на підлогу;
 3. Встаньте на нього і відзначте крайню точку стопи;
 4. Виміряйте довжину кожної стопи. Намагайтеся зробити це якомога точніше, аж до міліметрів. Може виявитися, що одна ступня довша за іншу (це цілком нормально) - орієнтуйтеся на довшу;
 5. Додайте до отриманого результату 0,5 см - потрібний простір для ноги при бігу (професійні бігуни беруть кросівки на 0.5 - 1 см більше свого розміру).

Залишилося порівняти результат з таблицею розмірів виробника - вітаємо, Ви отримуєте своє ідеальне значення! Більш докладно про вибір вірного розміру взуття ми написали на цій сторінці.

Також нагадуємо, в нашому блозі є підбірка кращих бігових кросівок. Якщо Ви тільки починаєте тренування - обов'язково прочитайте і її.

Ну а тепер починаємо детальний розбір!

Кросівки з кращою амортизацією

У цій категорії головна характеристика кросівок - велика кількість піни під ногами і, відповідно, максимальний комфорт і м'якість під час бігу, що з іншого боку має негативний вплив на динаміку.

Варто зазначити, що поняття амортизації для бігу по асфальту дуже важливе, але не всім бігунам необхідне максимальне поглинання ударів.

Кому більш важливі легкість та швидкість - потрібно менше амортизації та більше динаміки. Ця категорія підійде найкраще у тому випадку, якщо Вам потрібні кросівки з найбільшим рівнем комфорту і м'якості, а також при вазі спортсмена більше 80 кг.

#1 Hoka One One Bondi 6

Кросівки Hoka One One Bondi 6

Hoka One One Bondi 6 - в плані амортизації це кращі кросівки від бренду Hoka для бігу по асфальту і на твердих поверхнях. Вони підійдуть для людей з нейтральною пронацією як повсякденне тренувальне взуття для тривалих, але легких занять. Величезна кількість піни EVA товщиною 33 мм під п'ятою і до 29 мм під носком - надійно захистить ноги від впливу асфальту. Це дуже важливий фактор для більш важких бігунів. Завдяки технології Meta-Rocker взуття має форму колиски, що забезпечує плавний перекат і збільшує динаміку. Але все ж варто пам'ятати, що Hoka Bondi 6 - це, в першу чергу, не динаміка, а максимальний комфорт.

Дані кросівки призначені для довгих асфальтових трас, подолання великих відстаней і марафонів, при цьому комфорт і амортизація будуть на найвищому рівні.

Кросівки Hoka One One Bondi 6

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 2 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 1 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 6 na 6

Дроп (перепад):

4 мм

Висота п'яти / носка:

33 мм / 29 мм (чоловічі) / 31 мм / 27 мм (жіночі)

Динаміка:

Ocena 2 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

310 г (чоловічі) / 246 г (жіночі)

Відмінності від попередників:

- поліпшена вентиляція верхньої частини;
- більш гнучка піна

#2 Brooks Glycerin 17

Кросівки Brooks Glycerin 17

Це кращі амортизуючі кросівки від бренду Brooks. Вони зручні і м'які, в цій моделі завжди з'являються найновіші розробки компанії. Одна з останніх - DNA Loft - передова система амортизації від Brooks. Плавний перехід від п'яти до носка, гнучка підошва, яка прекрасно поглинає удари і дарує відмінну м'якість, при цьому не позбавляє певної динаміки - все це робить кросівки Brooks Glycerin 17 одними з кращих в категорії "взуття з кращого амортизацією". Кросівки підходять для тих, хто шукає максимальний комфорт під час щоденних пробіжок по міських асфальтованих вуличках. Також вони підходять для більш важких бігунів, які хочуть взяти участь в марафоні.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 2 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 6 na 6

Дроп (перепад)

10 мм

Висота п'яти / носка:

32 мм / 22 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

301 г

Відмінності від попередників:

версія 17 дуже схожа на 16-у, зроблені косметичні зміни

#3 Asics Gel-Nimbus 22

Кросівки Asics Gel-Nimbus 22

Легендарні кросівки, які безперервно випускаються з 1999 року. Дизайнери надихнулися купчастими хмарами - за їхнім задумом в цих кросівках Вам повинно бути так само легко, як наче Ви бігаєте по хмарам. Завдяки великій кількості гелю модель створена для бігу на твердому асфальті. Нова піна Flytefoam дозволила зменшити вагу і збільшити чуйність кросівок. У передній частині з'явилося трохи більше місця для пальців. Кросівки Asics Gel-Nimbus 22 призначені для бігунів з нейтральною або зі стопою з супінацією, але технологія Trusstic покращує стійкість, тому модель можуть використовувати люди з легкою пронацією стопи.

Asics Gel-Nimbus - це кросівки для найвимогливіших бігунів, яким важливий найбільший комфорт. Чудова амортизація і стабілізація відмінно підійдуть більш важким спортсменам. Також дана модель ідеально підійде як повсякденне тренувальне взуття, так і як взуття для марафону.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 6 na 6

Дроп (перепад)

10 мм

Висота п'яти / носка:

25 мм / 15 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

310 г

Кращі кросівки для повсякденних тренувань

Попередня категорія була досить специфічною - не для всіх бігунів. В цьому розділі навпаки: Ви знайдете більш класичні кросівки, які використовують більшість любителів бігу на твердому асфальті. Щоб мати регулярні успіхи і прогресувати, Вам потрібно урізноманітнити тренування з бігу:

 • іноді потрібно прискоритися,

 • пробігти певну відстань в більш швидкому темпі,

 • бігати з інтервалами на стадіоні,

 • а часом пробігати довгу дистанцію в повільному темпі.

Наше тіло не любить нудьги і одноманітності, потрібно підкидати йому нові виклики і завдання - тоді воно буде в тонусі. Бігові кросівки на кожен день повинні забезпечити хорошу амортизацію, динаміку і комфорт для ніг. Тренування на асфальті, довгі пробіжки і швидкі ривки - це те, що дадуть Вам кросівки в цій категорії.

#4 Hoka Clifton 6

Кросівки Hoka Clifton 6

Ця модель кросівок дозволила компанії Hoka увійти в світ бігу на асфальті, адже спочатку бренд користувався популярністю в основному у любителів трейлу. Hoka Clifton - одні з найбільш популярних кросівок для твердої поверхні, славляться своїм балансом між чудовою амортизацією і динамікою. Ідеально підходять для щоденних тренувань на асфальті, але і на лісових доріжках покажуть свій клас.

Технологія Meta-Rocker дозволяє швидко перекочувати стопу, а велика кількість піни EVA дасть можливість брати участь в марафоні. Ідеальне поєднання амортизації, комфорту і динаміки дають можливість займатися всім, чим побажаєте: від тренувань і різких прискорень - до подолання напівмарафонів і навіть більше.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 4 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

5 мм

Висота п'яти / носка:

29 мм / 24 мм

Динаміка:

Ocena 4 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

255 г

#5 Hoka Arahi 4

Кросівки Hoka Arahi 4

Перші кросівки для пронаторів у нашому списку. Це опорне взуття з хорошим балансом амортизації і динаміки. Зазвичай такі кросівки асоціюються з певною жорсткістю, проте пара Hoka Arahi 4 дивує своєю легкістю і динамічністю. Безшовний верх забезпечує вентиляцію і добре утримує ногу. Ця модель відмінно підходить як універсальне тренувальне взуття для пронаторов. У ній можна і щодня тренуватися, і брати участь в змаганнях на довгі дистанції. Велика кількість піни EVA забезпечує прекрасну амортизацію, при цьому зберігаючи низьку вагу і опору.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / пронація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

5 мм

Висота п'яти / носка:

29 мм / 24 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

273 г

Відмінності від попередників:

змінений верх

#6 Brooks Ghost 12

Кросівки Brooks Ghost 12

Одні з найпопулярніших бігових кросівок на сьогоднішній день. Зручні, з достатньою амортизацією і динамікою - ідеальний варіант для щоденних тренувань, дистанцій напівмарафонів та марафонів. Протектор нетипово «агресивний» (як для асфальтового взуття), але ця характеристика прийде на допомогу, якщо стежка заведе Вас в ліс або парк. Безшовний верх забезпечує зручне носіння і позбавить від натирань. Одним словом, кросівки Brooks Ghost 12 - «універсальний солдат» для бігу.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

12 мм

Висота п'яти / носка:

31 мм / 19 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

295 г

Відмінності від попередників:

- посилена верхня частина,
- змінений вид підошви

#7 Brooks Adrenaline 20 GTS

Кросівки Brooks Adrenaline 20 GTS

Оновлені кросівки Brooks Adrenaline - взуття для бігунів, яким потрібна опора. Нова система пронации GuideRails працює за принципом бобслейного жолобу, утримує стопу і дозволяє їй рухатися більш природно. Кросівки добре амортизують, рухаються і в той же час стабілізують стопу. Новий «Адреналін» - великий крок вперед у розвитку кросівок для пронаторов.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

пронація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

12 мм

Висота п'яти / носка:

30 мм / 18 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

300 г

Відмінності від попередників:

- змінена опорна система GuideRails,
- менша вага,
- змінений верх,
- поліпшена динаміка

#8 Altra Torin 4.0

Кросівки Altra Torin 4.0

Найпопулярніша модель від бренду Altra, призначена для бігу на твердих асфальтових поверхнях. Піни стало на 2 мм менше, відповідно, підвищилася чутливість і динаміка. Нова піна Quantic робить підошву пружною, проте м'якою. Протектор зображений у вигляді кісток ніг, як у скелета, що підкреслює їх природність. Кросівки Altra Torin 4.0 - це відмінний варіант для людей з більш широкими ступнями, а також для тих, хто любить отримувати більше природних відчуттів від бігу, але не готовий повністю відмовлятися від амортизації.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

0 мм

Висота п'яти / носка:

26 мм / 26 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 5 na 5

Вага кросівок:

258 г

#9 Asics Gel-Cumulus 21

Кросівки Asics Gel-Cumulus 21

Asics Gel-Cumulus 21 - це кросівки, створені для повсякденних різноманітних тренувань; завдяки потрібній кількості гелю вони забезпечують хороший баланс м'якості і динаміки. Гель знаходиться під п'ятою і пальцями та відповідає за амортизацію, а піна Flytefoam Propel додає кросівкам пружності. Ця модель підійде для людей з вагою близько 80 кг, а також для комфортного подолання марафонів. Але при необхідності з їх допомогою можна «включитися» для більш швидких ривків.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 5 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

10 мм

Висота п'яти / носка:

23 мм / 13 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

295 г

Кращий вибір в категорії ціна / якість

У цій категорії зібрані кросівки з середньою амортизацією, яка ідеально підійде для початківців бігунів. Це взуття також хороший варіант для людей, які ще мало бігають, але все ж хочуть захистити ноги від пошкоджень і зайвої втоми.

#10 Brooks Aduro 6

Кросівки Brooks Aduro 6

Кросівки, в яких об'єднано багато функціоналу: вони підійдуть і для щоденних тренувань на асфальті, і для легкої пересічної місцевості, для лісових і польових доріг, а також для швидкого бігу і навіть невеликих змагань. Звичайно, в них буде менше амортизації, ніж у його старших товаришів, але за свою ціну кросівки Brooks Aduro 6 справляються зі своїми завданнями на відмінно.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 4 na 5 щоденні тренування

Ocena 4 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 4 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 3 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 4 na 6

Дроп (перепад)

12 мм

Висота п'яти / носка:

23 мм / 13 мм

Динаміка:

Ocena 4 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

281 г

#11 Asics Gel-Pulse 11

Кросівки Asics Gel-Pulse 11

Якщо немає завдання бити рекорди і брати участь в змаганнях, а потрібно просто безпечно займатися бігом в своє задоволення - погляд падає на кросівки Asics Gel-Pulse 11. Гель знаходиться під п'ятою, а нова піна Amplifoam забезпечує більшу гнучкість. На підошві знаходяться додаткові системи у вигляді лінії наведення, які направляють рухи під час бігу, що дуже допоможе новачкам.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 4 na 6

Дроп (перепад)

8 мм

Висота п'яти / носка:

21 мм / 13 мм

Динаміка:

Ocena 3 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

308 г

#12 Asics Gel-Excite 7

Кросівки Asics Gel-Excite 7

Asics Gel-Excite 7 - це базова модель кросівок від бренду Asics, призначена для бігу по асфальту і твердих поверхнях. Гелеві подушки розташовані під п'ятою. Ці кросівки підійдуть для новачків, які ще не знають потрібного їм рівня амортизації, але все ж хочуть захистити свої ноги. Більш досвідчені бігуни захочуть такі кросівки для кращої динаміки.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 3 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 3 na 5 довгі забіги

Ocena 3 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 3 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 3 na 6

Дроп (перепад)

8 мм

Висота п'яти / носка:

21 мм / 13 мм

Динаміка:

Ocena 4 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

284 г

Динамічні кросівки для тренувань і змагань

У цій категорії ми покажемо Вам кросівки для бігу по асфальту, які допоможуть Вам бігти швидше. Ці кросівки - вже більш професійний вибір, підходять як для інтенсивного тренування, так і для змагань на різних дистанціях.

#13 Hoka Carbon X

Кросівки Hoka Carbon X

Підошва цієї моделі виготовлена ​​з піни нового типу PROFLY X, вона легка і еластична. Всередині знаходиться карбонова пластина, яка керує всією конструкцією. Завдяки цьому, момент від приземлення до виходу з пальців дуже динамічний. Модель створена для надання імпульсу і більшого прискорення. Більш широка платформа забезпечує поліпшену стабільність. Верх кросівок створений з одношарової тонкої сітки, матеріал добре обволікає ногу, а через легкість кросівка легко забути, що взуття вже на нозі. Незалежно від ваги і темпу - з кросівками Hoka Carbon X Ви побіжите швидше.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 4 na 5 щоденні тренування

Ocena 5 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 5 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 5 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 5 na 6

Дроп (перепад)

5 мм

Висота п'яти / носка:

32 мм / 27 мм

Динаміка:

Ocena 5 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

241 г

#14 Hoka Rincon 1

Кросівки Hoka Rincon 1

Hoka Rincon 1 - універсальні бігові кросівки від бренду Hoka, зручні і добре амортизовані, але при цьому взуття дозволяє зробити швидкий старт. Модель схожа на Clifton, але вона легша, піна стала більш пружною, а амортизація залишилася дуже гідною. Підошва кросівок не зовсім плоска, що дозволяє використовувати модель Rincon не тільки на асфальті, але і на більш м'якій біговій поверхні.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 5 na 5 щоденні тренування

Ocena 4 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 4 na 5 довгі забіги

Ocena 4 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 4 na 6

Дроп (перепад)

5 мм

Висота п'яти / носка:

29 мм / 24 мм

Динаміка:

Ocena 4 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

218 г

#15 Brooks Launch 7

Кроссовки Brooks Launch 7

Brooks Launch 7 - це легкі і динамічні кросівки, які дозволять Вам добряче додати швидкості. Підходять як для тренувань, так і для змагань. Для більш важких бігунів ці кросівки підійдуть як взуття для коротких тренувань. Легкі бігуни оцінять їх за їх легкість і свободу під час бігу і щоденних тренуваннях, а також на кросах і марафонах.

Параметри і наші оцінки:

Тип стопи:

нейтральний / супінація

Призначення:

Ocena 4 na 5 щоденні тренування

Ocena 5 na 5 інтенсивні тренування

Ocena 3 na 5 довгі забіги

Ocena 5 na 5 змагання на короткі дистанції

Ocena 4 na 5 марафон

Амортизація:

Ocena 4 na 6

Дроп (перепад)

10 мм

Висота п'яти / носка:

27 мм / 17 мм

Динаміка:

Ocena 5 na 5

Ширина кросівок:

Ocena 3 na 5

Вага кросівок:

255 г

Сподіваємося, що дана стаття була для Вас корисною, всім відмінних тренувань!

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

03 серпня 2020 року