Мода і стиль - поняття безмежні. Ми буквально черпаємо цікаві деталі до своїх образів звідусіль: чи то мілітарі тематика, форма спортивних команд або навіть професійний робочий одяг. У цій статті ми торкнемося однієї великої теми - workwear. Що це, з чим його "їдять" і як виглядати органічно в одязі механіків, будівельників і лісорубів? Про все по порядку далі в нашій статті.
Ви знаєте як в наш гардероб прийшов звичайний ремінь? У воєнний час він замінив підтяжки (тоді він був більш функціональним і практичним). Модні тенденції змінюються через ті чи інші обставини, що відбуваються у світі. Так сталося і з робочим одягом.
Workwear - стиль, який поєднює в одному образі грубі робочі куртки, джинси і джинсівки, щільні бавовняні сорочки, штани і міцні високі черевики. Звичайно, є ще багато елементів одягу, що відносяться до робочого стилю, всіх їх об'єднує кілька факторів:
- Міцність і якість. В такому одязі люди працювали і працюють в лісі, шахті, на заводі та в автомайстерні. Ці «два кити» точно повинні бути невід'ємною рисою всіх елементів гардеробу, щоб служити власнику довго і надійно.
- Практичність. Велика кількість кишень, додаткові шнурки, ремінці. Робочий одяг зроблений так, щоб Вам точно було куди покласти запасний гайковий ключ або викрутку.
- Нейтральні кольори. Роботягам ні до чого було пістрявити на вулиці яскравими речами. Купуючи робочий одяг будьте готові до того, що він буде виконаний в спокійних кольорах: нескінченні відтінки сірого, чорний, оливковий, пісочний і темно-синій.
З давніх-давен такий одяг носять люди, які займаються складною ручною працею. Це теслярі, столярі, робітники з фабрик, автомеханіки і багато інших представників професій, що вимагають відповідної якісної екіпіровки.
Зародження workwear
Багато хто вже, мабуть, звик до того, що будь-який з напрямків моди тісно пов'язаний з хіп-хопом. Workwear теж не пройшов тут непоміченим. Просто погляньте на ікони реп-сцен 90-их. Тупак і Біггі наочно показують, що таке робочий стиль. Грубі джинси і джинсові куртки, на ногах красуються потужні черевики від Timberland. Саме в цей час все і почало розвиватися.
Молоді потрібен був міцний одяг, який не сильно бив по кишені. Потрібні були такі речі, які трималися б не один рік. Що тут приходить на розум? Звичайно, куртки шахтарів або механіків. А хлопці зі скейтпарків швидко помітили широкі штани Dickies з щільної бавовни, які носили робочі на фабриках. Вони не рвалися при частих падіннях, були просторими і зручними.
Плавно спецодяг почав проникати у вуличну моду. Люди навчилися поєднувати його з худі, толстовками і спортивними штанами. Головним аспектом тут була максимальна простота робочих речей, яка дозволяла гармоніювати абсолютно з будь-яким елементом гардеробу аж до реперських кепок і пов'язок.
Чому люди вибирають workwear?
Сьогодні бренди, які продукують спецодяг, орієнтуються не тільки на працівників з виробництва, але і на звичайних перехожих. Стиль workwear успішно пройшов адаптацію «на вулиці». Людям подобається те, що одяг є не просто практичним, але став ще більш комфортним і красивим. Робочі куртки почали розбавляти декоративними кишенями, а на джинсові сорочки стали наносити яскраві малюнки. Всі ці аспекти дали друге дихання спецодягу, при цьому не втративши ні краплі автентичності з минулого. Крім того, технології обробки "як за старих часів" нікуди не поділися. Велика увага приділяється проблемним частинам одягу: посилені коміри, щільні штанини, міцні гудзики, блискавки і надійні кишені.
Спецодяг - основа будь-якого гардеробу. Такі речі можна легко поєднувати з різними елементами одягу і створювати цікаві образи. Причинами цього є вищезазначені спокійна колірна гамма, простота у виконанні, а також цікаві колаборації з відомими брендами. Workwear став настільки повноцінним стилем, що дома високої моди виставляють на подіуми свої колекції, зроблені спільно з такими брендами. Наприклад, французький дім моди APC вирішив співпрацювати з брендом Carhartt, випустивши спільну колекцію, в яку увійшли світшоти, джинсові куртки, футболки і міцні сумки-шоппери. А фірма Heron Preston взагалі явила світові своє бачення стилю workwear, представивши речі в повній класичній робочій палітрі. У колекцію «Uniform» увійшли куртки, жилети, бомбери і багато інших речей.
Раціональне використання ресурсів нашої Планети - ще один фактор, що спонукає до купування одягу workwear. Закликаємо думати більш глобально. Робочий одяг прослужить Вам не один сезон, а значить і потреба в більшій кількості речей знизиться. Workwear завжди буде актуальним, Вам не доведеться гнатися за трендами і міняти стилі кожен сезон, адже Ви і так завжди будете виглядати свіжо.
Запросимо підсумувати тему креативного директора бренду Percival, який висловився лаконічно і вичерпно: «Спецодяг привабливий тим, що він не старіє. Він ніколи не створювався з урахуванням певної епохи або тенденції, тому призначення і привабливість робочого одягу і виходить за рамки загальноприйнятих норм».
Сьогодні workwear стиль підійде абсолютно всім. Він став універсальним. Чоловікам робочий одяг додасть мужності, а в жіночому образі з'явиться певна зухвалість. Що вже говорити, якщо бренд Carhartt і зовсім одягнув дітей в свої куртки. І варто визнати - виглядає це мило і красиво.
Гармонійно поєднувати такий одяг - завдання не з простих. Щоб він не виглядав надто комічно і нав'язливо, Вам буде потрібен час на вивчення асортименту відомих брендів цього стилю. Якщо ж Ви не знаєте з чого почати, пропонуємо свій стартовий образ в стилі workwear:
- Куртка Carhartt WIP Detroit Jacket
- Толстовка The Hundreds Campus Hoodie
- Черевики Timberland Premium 6 Inch WP Brown
А як Ви почали носити робочий одяг? Розкажіть нам свої історії в коментарях, поділіться думкою про workwear взагалі та про свою улюблену річ в гардеробі.
Автор блогу Роман Юрченко, 07 квітня 2021 року
|