Перше, на що ми звертаємо увагу, вибираючи окуляри для бігу, це звичайно ж зовнішній вигляд. Яскраві і сучасні оправи спокушають нас, і часто саме цей фактор є основним при покупці тієї або іншої моделі. Однак, якщо вгризатися в тематику бігових окулярів глибше, виявляється, що куди більш важливим є те, що криється всередині таких окулярів. Як правильно вибрати лінзи? У чому функція і як працюють фотохроматичні або поляризаційні окуляри? Ну і звичайно, в чому різниця між різними моделями бігових окулярів і як вибрати окуляри для бігу правильно? Саме про ці нюанси Ви зможете дізнатися з нашої сьогоднішньої статті. Давайте пробіжимося по найпопулярніших технологічних рішеннях, подивимося на конкретні моделі і дізнаємося, які моделі бігових окулярів варті Вашої уваги.

Окуляри для бігу: як правильно вибрати?

Кому потрібні окуляри для бігу і в чому їхні переваги?

Основна мета бігових окулярів полягає в захисті наших очей від різних подразників. Найчастіше це сонце: лінзи захищають від відблисків і яскравих променів, а фільтр ультрафіолету збереже здоров'я сітківки ока. Рідше - це комахи, які норовлять врізатися в очі під час бігу. Також при правильно підібраних лінзах окуляри можуть покращувати видимість в поганих погодних умовах. Давайте розглянемо докладніше кожен з випадків.

Захист від сонця. Добрі сонцезахисні окуляри для бігу захистять Вас від відблисків сонячного проміння. Звичайного людського примруження, на жаль, недостатньо, до того ж якщо протягом всього тренування напружувати м'язи голови і обличчя, то Ви швидше втомитесь, можуть з'явитися головний біль і дискомфорт.

Попадання сонячних променів в очі може викликати почервоніння і сильну втому. Ще більше проблем спортсмен може отримати в горах або біля водойм через надлишок сонячних бліків. Правильно підібрані кольорові лінзи допоможуть вирішити цю проблему.

Захист від УФ-променів. В професійних бігових окулярах є фільтр, який захищає очі від надлишкових УФ-променів (ультрафіолетових променів). Всі ми знаємо, що в помірній кількості сонце вкрай необхідно нашому організму: воно виробляє необхідний вітамін D3. Але коли мова йде про тривалі тренуваннях на сонці - потрібно бути обережним. УФ-промені можуть викликати катаракту ока, вони руйнують колаген в шкірі і прискорюють процес старіння.

УФ-фільтр - одна з базових речей на тренуванні в літню спеку, він допоможе зберегти найголовніше для спортсмена - його здоров'я.

Захист від комах і вітру. Комарі, дрібні мошки і інші численні комахи можуть збити темп Вашого тренування або повністю його паралізувати. З гарними біговими окулярами Вам не доведеться зупинятися і промивати очі водою. Вони захистять Вас від комах, а також від сильного пориву вітру, який може викликати сльозоточивість.

Візуальна складова. Найменш важливе питання з точки зору захисту очей, але основне при виборі окулярів для бігу, особливо у новачків. Часто спортсмени, вибираючи окуляри, спочатку дивляться на гарний зовнішній вигляд, а вже потім враховують всі важливі складові продукту. Але спортивні компанії навчилися поєднувати візуальну красу і функціональність, тому ймовірність помилки буде невеликою. Зараз у продажу можна побачити бігові окуляри різноманітних кольорів та форм, при цьому вони не втрачають найголовнішого - властивостей захисту і комфорту. А про те, як правильно вибрати бігові окуляри, ми поговоримо далі.

Кому потрібні окуляри для бігу і в чому їхні переваги?

Як вибрати окуляри для бігу правильно?

Окуляри повинні бути не тільки красивими, але і функціональними. При виборі окулярів для бігу важливо враховувати багато факторів, які допоможуть підібрати спортивні окуляри під різні умови тренувань. Зверніть увагу на колір лінз, матеріал дужок і наявність різних технологій. Вибравши для себе ідеальний варіант, Ваші пробіжки стануть більш комфортними.

  • Дужки. Як правило, спортивні окуляри завжди йдуть з вирізами на дужках. Це зроблено для кращої вентиляції під час тренувань. Зверніть на це увагу. Окуляри повинні щільно сидіти на обличчі, а дужки не натирати шкіру голови.

  • Матеріал лінз. Провідні бренди використовують полікарбонат. Скляні лінзи ми залишимо для лайфстайл моделей і окулярів для зору. Полікарбонат в 20 разів міцніший за скло та набагато легший. Лінзи з цього матеріалу вносять гармонію в цільну конструкцію окулярів - це основа комфорту і практичності.

  • Фільтр ультрафіолету. Ми вже писали вище, чим можуть бути небезпечні УФ промені для наших очей. Надважливою складовою для спортивних окулярів є якісні лінзи, які здатні захистити Вас від ультрафіолету. Якісні лінзи на спортивних окулярах повинні поглинати 100 відсотків УФ променів. УФ-фільтр працює незалежно від відтінку лінз чи поляризаційного фільтру.

  • Категорія затемнення лінзи. Даний фактор впливає на те, скільки світла потрапить в наші очі. Лінзи можна змінювати в залежності від погоди. Якщо хмарно, то надягати з несильним затемненням, якщо ж сонячно, то використовувати темні варіанти. Лінзи варіюються ступенем поглинання світла. Категорії йдуть по зростанню від 0 до 4. Детальніше про кожну:

КАТЕГОРІЯ ВІДТІНОК ЛІНЗ ПРОПУСКНА КІЛЬКІСТЬ СВІТЛА КІЛЬКІСТЬ ПОГЛИНУТОГО СВІТЛА ПРИЗНАЧЕННЯ
0 Найчастіше прозорі або з ефектом легкої димки 80 - 100% 0 - 20%

Такий тип лінз потрібен для захисту від вітру і пилу, але від сонця він Вас не збереже. Цей тип лінз зазвичай йде, як друга змінна пара до основних окулярів. Використовуйте прозорі лінзи на вечірніх тренуваннях в часи відсутності сонця.

1 Світлий, злегка тонований колір 43 - 80% 20 - 37% Такі лінзи найчастіше роблять яскраво жовтими, але можуть бути і в інших яскравих кольорах. Вони підійдуть для тренувань в похмурі дні.
2 Середнє тонування, що має велику похибку в затемненні 18 - 43% 37 - 82% Лінзи 2-ї категорії найкраще використовувати в осінній та весняний період року, коли сонце світить не так інтенсивно, як влітку, але все ж яскраві промені присутні.
3 Темні 8 - 18% 82 - 92% Найпоширеніший вид лінз у бігунів. Такий варіант ідеально підійде для щоденних тренувань на вулиці в літній час.
4 Дуже темні 3 - 8% 92 - 97% Ідеальне використання - відкриті місцевості з дуже яскравим сонцем. В окулярах з такими лінзами категорично забороняється водити автомобіль.
  • Наявність фотохроматичних лінз. Ця технологія привнесла ще більше зручності в світ спорту. Якщо простою мовою: такий тип лінз підлаштовується за невеликий час до різного ступеня сонячних променів. Достатньо 20-30 секунд (це залежить від пори року), і спортивні окуляри адаптуються в значенні від 0-3 або 1-3 ступеня затемнення. Дуже практична річ. Їх можна використовувати в будь-яку погоду: і в хмарну, і в похмуру, і в сонячну.

  • Поляризаційний фільтр. Такий тип лінз діє ніби фоторедактор на телефоні: прибирає зайві відблиски і збільшує контраст. Їх легко відрізнити з усієї маси лінз: вони непрозорі, найчастіше яскравих кольорів, і ми можемо побачити в них своє відображення, якщо подивимося з зовнішньої сторони. Ця технологія прибирає відблиски світла з гладких поверхонь (вода, корпус автомобіля, сніг). Такий фільтр допоможе очам не втомлюватися під час тренування. 

  • Змінні лінзи. Окуляри-трансформери завжди були в пошані у спортсменів. Швидко змінити лінзи під погодні умови або просто вибрати інший колір для кращої корекції - це дуже зручно. Найчастіше зустрічається набір - це лінзи з фільтром УФ променів і стандартні тренувальні лінзи прозорого кольору, які найкраще використовувати в хмарну або похмуру погоду.

На що впливає колір лінз?

На що впливає колір лінз?

Найчастіше колір несе в собі не стільки фактор краси окулярів, скільки певну функцію для зручності спортсмена.

Прозорі - зазвичай зустрічаються як пара змінних лінз. Вони не мають додаткового тонування, тому від сонця не захистять. Це хороший варіант для пробіжок ввечері, коли треба захистити очі від вітру і комах.

Рожеві - приємний м'який для очей колір, який не втомлює під час тренування. Рожеві лінзи підходять для умов із середнім і яскравим сонячним світлом. Вони збільшують контраст і відображають натуральний колірний баланс навколишнього середовища.

Сірі - найпопулярніший і універсальний колір лінз. Такі лінзи добрі тим, що в них немає зайвого контрасту і спотворення істинних кольорів. В них комфортно тренуватися як і в сонячну погоду, так і в умовах невеликого світла.

Жовті - використовуються у вечірній час доби, щоб збільшити контраст і видимість навколо. Зверніть увагу, вони не підходять для використання в яскраве сонце.

Синій - кращий варіант для тренування поблизу водойм або в горах. Ці лінзи прибирають відблиски, засвіти і відображення з поверхонь.

Зелений - найприємніший колір для очей, при якому вони не будуть втомлюватися протягом всього тренування. Зелені лінзи трохи збільшують контраст, але при цьому зберігають натуральні кольори. Вони добре підійдуть і для сонячних днів, і для ранніх вечорів.

Яку модель бігових окулярів краще вибрати?

Яку модель бігових окулярів краще вибрати?

З огляду на таку велику кількість факторів, можна подумати, що правильної відповіді немає. Все залежить від погодних умов, місця проведення тренування, пори року і смакових уподобань. Бігові окуляри можна використовувати навіть при їзді на велосипеді. Будьте уважні і купуйте для цього окуляри з широкими лінзами, щоб у очей був повний огляд. Видимість стає трохи гіршою через нахил положення тіла.

В нашому магазині Ви зможете знайти саме те, що шукаєте: як окуляри для повсякденних пробіжок, так і вузькопрофільні професійні окуляри для великих змагань. Погляньте на кілька кращих варіантів, представлених в магазині:

  1. В асортименті є ціла серія окулярів від фірми Cebe. Окуляри це їх профіль, тому тут і Cebe Cinetic Matt Black Red 1500 зі змінними сірими, жовтими і прозорими лінзами, і Cebe S'Track Large Matt 1500 Blue Black з висококонтрастними лінзами, і Cebe S'Track Large Shiny 1500 зі спеціальним захистом від комах.

  2. Спортивний гігант Nike теж не залишився осторонь: Nike Gala Force зі зручною посадкою і надійними фіксаторами, Nike Tailwind 12 з технологією, яка запобігає запотіванню лінз.

Як бачите, окуляри - це не тільки спосіб просто сховатися від сонця в спекотний літній день, але і можливість зберегти свої очі під час тренування. Ви можете користуватися цією статтею як справжньою методичкою для вибору правильних спортивних окулярів. Бажаємо успіхів на тренуваннях!

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

27 серпня 2021 року