Коли між успіхом і поразкою спортсмена долі секунди - кожен його рух має бути максимально спрямованим на досягнення результату, його швидкість і продуктивність. Ця думка роками не дає спокою виробникам спортивних брендів і змушує їх постійно вдосконалюватися і покращувати свої продукти. Результатом таких зусиль стала технологія Nike Air Zoom - інноваційна, революційна, і тому дуже цікава.

Технологія Nike Air Zoom

Історія технології Air Zoom

Що ж такого особливого в цій розробці? Перш, ніж ця технологія дебютувала на ринку, співробітники Nike працювали над нею десять років: проводили випробування і тестували різні рішення. Перші спроби вивести новий продукт на ринок були ще в 1988 році, але від них відмовилися, тому що з'ясувалося, що внутрішні нитки можуть повністю розкрутитися. У 1990 році компанія знову відмовилася від старту продажів через крихкість матеріалу, який руйнувався від повторень згинів і ударів. І ось в 1995 році Air Zoom все ж увірвалася в світ спортивного взуття і значно його змінила.

Nike Air Zoom LWP (1995)

Nike Air Zoom LWP (1995)

Вперше технологія була застосована в баскетбольному взутті Nike Air Go LWP, (LWP розшифровується як Lightweight Performance). Після цього були футбольні бутси Nike Air Marauder, а вже слідом за ними з'явилися кросівки Nike Air Zoom LWP.

Nike Air Zoom Alpha (1996)

Nike Air Zoom Alpha (1996)

Спочатку розробники називали цю технологію Tensile Air ("безрозмірне повітря"), але пізніше в справу вступили маркетологи і придумали нову назву. За основу була взята базова концепція амортизаційних подушок Air Max, яку допрацювали для потреб баскетболу і бігу, в результаті чого додалося відчуття еластичності і особливої гнучкості.

Nike Air Zoom Spiridon (1997)

Nike Air Zoom Spiridon (1997)

Nike Air Zoom Talaria (1997)

Nike Air Zoom Talaria (1997)

Nike Air Zoom Citizen (1999)

Nike Air Zoom Citizen (1999)

Як працює технологія Nike Air Zoom?

Nike Air Zoom - це повітряна подушка з пружними поліуретановими волокнами всередині. Завдяки їм при великому тиску і сильних ударах подушка не втрачає свою форму. Сама подушка створена з міцного матеріалу без швів, розподіленого шаром від 4 мм всередині підошви. Подушка насправді тонка, міцні тканини з'єднані між собою двома площинами, на зразок бутерброда. Можливо, вона не так привабливо виглядає, як Air Max, тому дизайнери приховують її від світу і замість традиційного віконця - ховають у підошві. Є кілька варіантів розміщення конструкції, в залежності від виду спорту: в п'яті, в носку, одночасно в носку і п'яті, та по всій довжині ступні.

Блок Air Zoom легший своїх «старших братів», і якщо з подушками Air Max це не особливо помітно, то технологія Nike Air (з якої все починалося) залишилася далеко позаду. Також подушка Nike Air Zoom є довговічнішою і набагато тоншою - це означає, що ступня знаходиться ближче до землі, що призводить до загострення тактильних відчуттів спортсмена, тобто дає краще відчуття грунту. Цьому сприяє і пласка поверхня, яка дозволяє розташувати амортизатор ближче до ступні. Все це в сумі покращує стабільність ноги, зменшує ризик вивихнути кісточку, дозволяє безпечно і швидко міняти напрям бігу і робити різкі ривки.

Щоразу, коли спортсмен торкається землі, газ, який впорскується в подушках Air Zoom, поглинає удар, а волокна негайно повертають силу удару, відновлюючи свою початкову позицію.

Ось головні переваги цієї технології перед іншими продуктами Air. Швидка і легка - це унікальна передова розробка американської компанії.

Головні переваги технології Nike Air Zoom

  • Легкість - кросівки з застосуванням цієї технології легші, при цьому не втрачають свої амортизаційні властивості дуже довго. Кожен спортсмен знає: чим легше взуття, тим менше сил потрібно затратити для досягнення результату
  • Стабільність - в момент контакту ноги з землею, система Air Zoom поглинає удар, тим самим захищаючи м'язи, кістки і головне - суглоби. Потім волокна миттєво повертаються в початкове положення, чекаючи наступного поштовху
  • Міцність - звичайно ж, це дуже важливий фактор, адже кожна людина хоче бути впевненою, що її кросівки збережуть свої властивості якомога довше
  • Універсальність - для кожного виду спорту потрібні свої рішення. Тому подушка Air Zoom може бути сконструйована таким чином, щоб задовольнити потреби будь-якого спортсмена: від легкого марафонця - до габаритного баскетболіста

Бренд Nike пропонує великий вибір кросівок із застосуванням цієї технології практично для всіх видів спорту: від футболу і баскетболу – до бігу, тренувань і вправ, скейтбордингу та для повсякденного використання.

Висновки

Завдяки низькому профілю в своїй конструкції, технологія Nike Air Zoom дає відчуття близькості до ігрової поверхні, що дозволяє спортсменам поліпшити і прискорити свою реакцію. Відмінна риса - прекрасна амортизація при мінімальній товщині. Дана технологія допомагає спортсменам бігти чуйніше та енергійніше. Вона змушує ноги рухатися частіше, тому що відмінно пружинить від землі. Чітке відчуття поверхні допомагає краще контролювати свої рухи, а це допоможе при грі на полі. Дуже добре підходить для бігу та легкої атлетики завдяки низькопрофільній і блискавичній віддачі енергії. Баскетболістам та футболістам подарує маневреність, гнучкість і різкість рухів.