Як пояснити те, що провідні світові бренди, що виготовляють черевики, у багатьох своїх моделях використовують замшу та нубук, які більшістю людей сприймаються як непридатні для поганої погоди? Найчастіше моделі бестселери зроблено саме з цих матеріалів. Подивіться хоча б на жіночий асортимент: там і зовсім не знайти черевик з гладкої шкіри. Виходить парадокс, але ми розвіємо міф про те, що замша і нубук не підходять для суворих погодних умов.

Насправді ці двоє придатні для мокрої осені та холодної зими. Найчастіше на похідних моделях використовується замша або нубук, виготовлений способом жирового дублення - так званий "ойл-нубук". Такі матеріали практичні та зносостійкі внаслідок водовідштовхувальних та теплозберігаючих властивостей. Так, вони вимагають більшої уваги, ніж гладка шкіра, але при належному догляді черевики із замші та нубуку прослужать дуже довго. Розберемося як правильно чистити таке взуття на прикладі моделей від Timberland.

Засоби та аксесуари для чищення замші та нубука

Кожна людина, яка цінує своє взуття, зобов'язана мати в арсеналі засоби догляду для улюблених пар. Важливо розуміти, що дорогі матеріали потребують якісної взуттєвої косметики. Такі бренди як: Crep, Jason Markk, Tarrago, Saphir, Salton, Salamander добре підійдуть для чищення черевиків Timberland.

Основні засоби для догляду за черевиками:

  • Спеціальна піна для замші та нубуку, яким протипоказано багато вологи або універсальні взуттєві шампуні.
  • Просочення. Є просочення, що захищають від вологи та від бруду, якими слід обробити черевики перед першим виходом на вулицю. Принцип роботи схожий на мембрану Goge-Tex: вода і бруд при попаданні на корпус не поглинаються матеріалом, а починають скочуватися вниз.
  • Косметика для взуття. Можна придбати спеціальні креми для замші та нубука, які освіжають зовнішній вигляд черевиків, також є освіжувачі кольору, засоби для усунення запахів та різні креми для маскування подряпин.
  • Гумка для дрібних забруднень і потертостей, можна використовувати Crep Eraser.

Особливу увагу приділіть вибору щітки, а краще мати їх кілька: м'якшу для нубука, жорсткішу для замші. Скористайтеся універсальною щіткою з додатковими гумовими елементами, щоб вичищати бруд із важкодоступних місць.

Пам'ятайте, для замші та нубука можна купувати тільки преміальні щітки, наприклад, з набору Crep Cure Travel або Crep Ultimate Gift Pack.

Попереднє сухе чищення

Перш ніж використовувати весь інвентар доглядових засобів, потрібно очистити черевики від сухого бруду. Візьміть щітку, що підходить для матеріалу та поступальними рухами обов'язково в один бік очистіть корпус від забруднень. Не забувайте і про підошву, і про її стик з верхньою частиною черевиків, в які забиваються пил, земля та дрібні камінці.

Для кращого ефекту вийміть шнурки та стирайте окремо. Так можна якісніше усунути бруд на язичку.

Народний метод №1 - найкраще у видаленні брудних подряпин допомагає звичайна гумка для олівця. З її допомогою, звичайно, не видалиш плями, що давно в'їлися, але з відносно новими вона впорається на відмінно.

Перед тим, як перейти до наступного кроку, ще раз пройдіть м'якою щіткою від гомілки до шкарпетки, щоб розгладити й розправити ворс. Так засоби догляду за взуттям швидше і краще вберуться в корпус черевика.

Мокра чистка спеціальними засобами для замші та нубука

Перед тим, як наносити засіб на матеріал, переконайтеся, що він підходить для вашої моделі. Зазвичай на флаконі є етикетка, де вказано перелік того, куди можна наносити спрей, крем та іншу косметику.

Шнурки завжди періть окремо від черевиків: наберіть теплу воду, додайте рідкого мила або прального порошку та ретельно пройдіться губкою від одного кінця до іншого. Після прання змініть теплу воду і залиште шнурки відмокнути, щоб бруд зійшов під великою температурою. Через час їх можна вичавити й повісити сушитися.

Переходимо до головного - чищення черевиків за допомогою засобів догляду за взуттям. Для зручності можете засунути руку до носка. Це дозволить вам набагато ефективніше відмивати забруднення, що в'їлися. Розглянемо два варіанти:

  1. Піна, що чистить. Нанесіть її на замшу або нубук і, поки вона не ввібралася, починайте відмивати взуття щіткою.Важливо докладати невеликі зусилля, щоб бруд відставав від корпусу.
  2. Універсальний шампунь. Розведіть вказану в інструкції кількість шампуню з теплою водою та розмішайте суміш. Вмочіть щітку в рідину та починайте чистити матеріал. Щоб прибрати залишки засобу, використовуйте суху ганчірку.

Якщо необхідно, витирайте корпус черевиків і повторюйте процедуру необхідну кількість разів, щоб весь бруд точно відмився.

Народний метод №2 – Якщо нічого для чищення кросівок під рукою немає, то скористайтесь трохи диким, але робочим способом. Змішайте воду і спирт або оцет у пропорції 1:5, вмочіть щітку в рідину і протріть черевики. Після цього промийте поверхню холодною водою та протріть м'якою губкою або тканинною серветкою. Закип'ятіть воду і потримайте черевики над парою. Це допоможе розправити ворс і надати йому кращого вигляду.

Дуже важливо вміти правильно сушити черевики. Щоб поверхня зберігала гарний зовнішній вигляд, не ставте пару поруч із батареями або під теплим повітрям кондиціонера, особливі сушки для взуття. Найкраще залишити Timberland`и спокійно висихати за кімнатної температури без сторонньої техніки. А щоб вони швидше сохли, щільно набийте їх паперовими щільними серветками або газетами.

Сухе чищення гумкою та щіткою для замші та нубука

Використовуйте вищезгадану гумову щітку для чищення підошви. Їй легко дістати дрібні камінці та сухий бруд, що в'ївся в протектор. Після цього слід добре її відмити. Тут можна користуватися простим засобом для миття посуду. Візьміть непотрібну зубну щітку або жорстку сторону губки, зануріть у миючий засіб, розведений у воді, і почніть відтирати весь бруд з протектора. Також можна використовувати ватяні палички, щоб вичистити весь дрібний бруд.

Народна порада №3 - Буває таке, що ви зробили все можливе, пробували всі методи й пустили в хід кращі доглядові засоби, але все одно залишився бруд, що в'ївся. Якщо він настільки сильно муляє вам очі, то з цим може розібратися наждачний папір. Це найрадикальніший спосіб, якого слід вдаватися в останньому випадку: візьміть дрібнозернистий наждаковий папір і почніть натирати брудне місце в одному напрямку. Не варто терти занадто сильно, щоб не пошкодити матеріал черевиків.

Оновлення кольору замші та нубука

Щоб черевики довше зберігали первозданний вигляд, потрібно ще до виходу обробити їх просоченнями, що захищають від бруду та вологи. Якщо ж це ойл-нубук, більш вологий і жорсткий на дотик, то просочення не потрібне, а іноді навіть протипоказане тому, що засоби у флаконі можуть конфліктувати з тими, що наносили на поверхню при виробництві.

Тепер розберемося як правильно виправляти вади на взутті. Зовнішній вигляд може бути зіпсований через кілька причин:

  • втрачений колір;
  • наявність подряпин та саден;
  • наявність плям бруду чи солі.

Завжди перед тим як відновлювати матеріал черевиків, очищайте їх від бруду і правильно сушіть, враховуючи поради вище.

Для відновлення кольору використовуйте спеціальну фарбу для взуття. Вона є аерозольною та звичайною: тут уже справа зручності для кожного. Перед тим як наносити фарбу на корпус, замотайте підошву харчової плівкою, щоб вона випадково не пофарбувалася разом з черевиком. Виконуйте всі інструкції, вказані на флаконі або банці.

Щоб приховати потертості та садна нанесіть крем або фарбу-аерозоль, яка маскує вади на поверхні. Крім відновлення зовнішнього вигляду, такі засоби роблять матеріал бархатистим і приємним.

Народна порада №4 - Використовуйте тальк, щоб замаскувати жирні плями на черевиках: насипте його на проблемне місце, залиште на кілька годин, а потім акуратно приберіть його губкою. Щоб запобігти жирним і сольовим плямам, просто правильно сушіть своє взуття і робіть регулярне чищення.

Коли черевики вже чисті та оновлені, останнім штрихом треба підняти та розгладити ворс. Як правило, на всіх взуттєвих щітках є дві сторони – одна для очищення, друга для підняття ворсу. Використовуйте її для цієї процедури. Якщо матеріал загрубів настільки, що не піддається щітці, то попередньо потримайте його над вже знайомою нам парою від окропу, яка пом'якшить ворсинки й зробить їх податливими.

Робимо висновки з чищення черевиків із нубука та замші

Гарне взуття вимагає хорошого догляду - це аксіома. Ось кілька загальних порад, яких ви повинні дотримуватись, якщо хочете, щоб черевики носилися довго:

  1. Обов'язково мати взуттєву косметичку. Обробляйте просоченнями черевика, намазуйте їх кремами або лосьйонами, використовуйте взуттєвий шампунь - робіть все, щоб взуттю було комфортно.
  2. Не шкодувати коштів на хороші засоби для догляду за взуттям. Дешеві аналоги можуть не просто не допомогти, але й нашкодити матеріалам через агресивний хімічний склад, що лише знизить термін служби пари.
  3. Чистити черевики від 2 разів на тиждень. Чим частіше ви проводитимете клінінг, тим комфортніше буде взуттю. Бруд не встигне вбратися в замшу та нубук, а клей не розчиниться у постійній волозі.

Діліться своїми порадами для чищення замші та нубуку та розповідайте про досвід у відновленні взуття.

   
  

Автор блогу Роман Юрченко,

18 січня 2022 року