День 26 березня 1987 року назавжди змінив світ кросівок. Саме тоді бренд Nike почав продажу кросівок Air Max, а видима повітряна подушка стала не тільки відмінною рисою всієї серії Air Max, але також синонімом новаторства і стилю.
Спеціально для цінителів "Максів" і просто бажаючих розширити свої знання про дані кросівки ми підготували по-справжньому об'ємний матеріал, що розповідає про історію створення та розвитку культової серії Air Max від 80-х років до сьогодні.
Зміст:
- 80-ті роки: історія створення Nike Air Max і перші версії кросівок
- Перша половина 90-х років
- Друга половина 90-х
80-ті роки: історія створення Nike Air Max і перші версії кросівок
Звичайно ж, ми почнемо з найпершої версії кросівок - моделі Air Max 1, які з'явилися в 1987 році. Середина 1980-х років була не дуже вдалою для взуттєвого бренду з Орегона. І хоча асортимент кросівок був досить великим, їм не вистачало флагманської (особливої) пари, яка просувала б бренд по всьому світу.
Команда дизайнерів, очолювана геніальним Тінкером Хетфілдом (Tinker Hatfield), почала розробляти більш широку систему амортизації. У його команду увійшли такі генії, як Брюс Килгор (Bruce Kilgore - творець Air Force 1), а також талановитий інженер Том МакГірк (Tom McGuirk).
Тим часом Хетфілд відправився в Париж. Центр Помпіду надихнув дизайнера на створення першого дизайну кросівок Air Max. Основною відмінною рисою нової моделі стало віконце в підошві під п'ятою, через яке була видна робота повітряної подушки Air Max.
Повернувшись з поїздки, Тінкер показав свій ескіз колегам, у відповідь на що Роб Штрассер (Rob Strasser) сказав: "Хлопці, ця компанія повільно вмирає, так що вам варто створити щось приголомшливе!". Дана фраза стала відмінним стимулом до подальшої роботи.
Ось як виглядали найперші ідеї, прототипи і проекти кросівок Air Max:
Справи пішли в гору далеко не відразу. Маркетинговий підрозділ Nike не був придатним для здійснення всіх ідей розробників з двох причин. По-перше, маркетологи бажали вигнати Хетфілда і Паркера з робочої команди. По-друге, вони хотіли уникнути неприємностей, перебуваючи в сумнівах щодо надійності та ефективності повітряної подушки. Незважаючи на всі труднощі, Хетфілд не опускав руки і продовжував працювати в повну силу.
Команда не вірила у свій успіх, і тільки після того, як були отримані перші зразки кросівок, імпортовані з Азії, пролунало перше захоплене: "Треба ж, а це може спрацювати!".
Дійсно, в 80-ті роки кросівки Nike Air Max викликали величезний ажіотаж, правда далеко не позитивний. Це було щось революційне, але не всім сподобалися такі інновації. В умовах напруженої обстановки і критики робота з кросівками йшла не так швидко, як хотілося, і лише 26 березня 1987 року кросівки Air Max 1 надійшли в продаж.
Тим часом команда розробників продовжувала стикатися з труднощами. Перші зразки кросівок відрізнялися дизайном підошви, використовуваною піною і великим віконцем на п'яті, плюс до всього вони провалили тест на міцність. Довелося поспіхом розробляти поліпшений дизайн.
У зв'язку з тим, що кросівки Air Max були чимось революційним, бренд Nike вперше використав у своїй рекламі пісню Revolution легендарної групи Бітлз (The Beatles). Згодом, музична група подала на компанію до суду. Подібний піар наробив дуже багато позитивного шуму навколо кросівок, але також викликав народне обурення. У 1980-х роках відродився "моралізм", який прославляв стійкі етичні цінності. У той час пісні "Чудової четвірки" асоціювалися з інфантилізмом, прославлянням безтурботності і рок-н-рольного способу життя.
Дружина покійного Джона Леннона (John Lennon), авангардна художниця і співачка Йоко Оно (Yoko Ono), дала свою згоду на використання пісні Revolution. Іншим учасникам групи рішення не припало до душі. Вони подали судовий позов на п'ятнадцять мільйонів доларів і до сих пір достеменно невідомо, як керівництву Nike вдалося вирішити такий непростий конфлікт.
Незважаючи на попередній досвід, пісні Леннона так полюбилися маркетологам Nike, що вони знову запустили рекламний відеоролик. У 1992 році американський кінорежисер і кліпмейкер Девід Фінчер (David Fincher) створив рекламу, в якій звучала пісня Instant Karma. Цього разу обійшлося без скандалів (права належали Йоко). Цей сингл відомий тим, що співак написав і записав його всього за один день! Як і очікувалося, реклама справила на глядачів незабутнє враження.
Нижче пропонуємо Вам поглянути на фотографії оригінальної версії кросівок Air Max 1. Їх підготував магазин Overkill на #AirMaxDay.
Nike Air Max Light - 1989 рік
Йдемо далі. Наступною версією кросівок, в яких використовувалася технологія Air Max, стали кросівки Nike Air Max Light або Air Max II. Реліз відбувся в 1989 році.
Команді Тінкера Хетфілда вдалося домогтися так званої "легкості" завдяки комбінуванню філону і поліуретану в області п'яти. Верхня частина кросівок була виконана з термопластичних ременів, нейлонової сітки 420 Denier Nylon та замші.
Незважаючи на технологічні зміни і поліпшення, кросівки Nike Air Max Light не були популярними. Вони не викликали такого ажіотажу, як перша версія "Максів", тому повільно зникли з магазинів і виробництва. У 2007-му році бренд Nike знову повернув ці кросівки в декількох нових кольорах, і тепер вони потрапили в ексклюзивну колекцію JD Sports Exclusive.
Нижче Ви можете подивитися фото найперших кросівок Air Max Light. Фотографії були підготовлені магазином Overkill на #AirMaxDay.
Давайте Підсумуємо :) Для бренду Nike 80-ті роки стали дійсно успішними, саме тоді в продаж надійшли перші варіанти легендарних Nike Air Max. Однак, це було лише початком, попереду дану серію кросівок чекає безліч змін і нововведень. Продовжуйте читання і Ви дізнаєтеся про всі важливі моменти в історії Nike Air Max від 90-х років минулого століття аж до сьогодні.
Перша половина 90-х років
Вище ми вже встигли провести екскурсію по історії кросівок Air Max в 80-их роках і подивилися на найперші в світі "Макси", а тепер давайте зосередимося на початку прогресивних 90-х. Цей період відзначився появою дуже великої кількості різноманітних версій Nike Air Max.
Nike Air Max 90 - 1990 рік
Протягом багатьох років ці кросівки були відомі нам під назвою Nike Air Max III, після чого в 2000-х роках вони повернулися на прилавки магазинів з новим ім'ям - Air Max 90.
Відповідальним за створення Air Max 90 був незрівнянний Тінкер Хетфілд. Талановитий дизайнер створив сучасний "агресивний" дизайн кросівок, в якому поєднав сітку, шкіру та синтетичну замшу. А на п'яті кросівок розмістилося так зване "love heart" (любовне серце).
Першими оригінальними кольорами даної моделі є Laser Blue і Hyvent Orange ака Radiant Red. Останній варіант сьогодні частіше називають "Інфрачервоний", але в оригінальному виданні назва "Infrared" не використовувалася.
Після першого випуску кросівки Nike Air Max III канули в небуття, і тільки в 2002 році перевидавалася близька до оригіналу версія, яку випустили спеціально для австралійського ринку. У 2003 році з'явилася ще одна новинка, призначена для Європи та Азії. Саме тоді кросівки Nike Air Max III вперше назвали інфрачервоними. Таке формулювання кольору стало дуже популярним та залишається у вживанні донині.
У 2005 році ми побачили наступний реліз, який був частиною колекції History Of Air - це було перше офіційне перевидання кросівок Nike Air Max III в США.
У 2006 році в компанії Nike вирішили, що ризик - благородна справа, і зробили крок в абсолютно новому для бренду напрямку. Бренд Nike випустив колекцію кросівок One Time Only, в яку увійшли кросівки з нетиповим на той момент корпусом і суцільною повітряною подушкою в підошві - Nike Air Max 360. Як Ви, напевно, здогадалися, таке рішення не принесло приголомшуючого успіху.
У 2008 році на ринку з'явилися стильні інфрачервоні Nike Air Max Premium Ostrich. Радимо Вам ознайомитись з відеороликом від xChaseMaccini, в якому блогер не тільки робить огляд на цю модель, але також якісно оновлює кросівки всього за декілька хвилин.
Ще 2008 подарував нам модель Air Max 90 Current. У них стандартна сітка, але підошва відрізняється від Nike Free. Наступне перевидання кросівок відбулося в 2008 і 2010 роках. Вони були випущені зі зменшеною повітряною подушкою, а відтінки інфрачервоного траплялися все рідше.
Тепер перенесемося в 2012 рік. Натхненна новими технологіями і сміливими рішеннями команда Nike починає продаж Air Max 90 Hyperfuse. Ця версія кросівок відрізняється повністю безшовним корпусом, проте так само швидко зникла з полиць магазинів.
2013 рік приніс VNTG (Vintage) - версію, зроблену під старовину, чиї відмінні риси - блякла жовтизна підошви і темний сірий колір.
Решта видань з 2013 року - суцільні технологічні революції! Спочатку з'явилася версія Engineered Mesh з незвичайною сіткою, що покриває велику частину корпусу кросівок. Іншим варіантом була модель Taped, особливості якої - безшовні з'єднання з використанням термоскріпленої стрічки.
2014 рік продовжує тенденцію технологічних проривів. Вперше були випущені кросівки Air Max 90 з підошвою Lunar.
Nike Air Max BW - дата релізу 1991 рік
Кросівки Nike Air Max BW (вони ж Big Window, Max Classic і Air Max IV) вперше з'явилися в 1991 році, ставши частиною колекції Nike International.
Перше перевидання кросівок сталося в 2000 році, спеціально для Великобританії. Незважаючи на те, що вставка з подушкою Air Max була не такою великою, як в оригінальній версії, модель відмінно підходила для першого релізу. Колір кросівок - Persian Violet, що перекладається як "Перська фіалка". Дійсно, у моделі такий же красивий і насичений колір, як у ніжної кімнатної рослини.
У 2003 році Nike випустили "перську" версію ще раз, трохи змінивши форму кросівок. Також вони повернули повітряну вставку в конструкцію.
2005 рік приніс нам ще один ретро-варіант. В цьому випадку вкладка, як і основна частина кросівок, поступалася версіям попередніх випусків. Хоча варто відзначити величезний плюс - фарба на підошві стала більш якісною.
2008 рік, на жаль, не був успішним для цієї моделі. Можна сказати, що дизайнери і виробництво Nike не впоралися зі своїм завданням. Це видання кросівок, на жаль, далеко не найкраще. Як з'ясувалося, команда Nike, яка працювала над кросівками Nike Air Max BW, не вчиться на своїх помилках, так що випуск 2013 року року теж "не пройшов".
Nike Air Max 180 - дата релізу 1991 рік
Кросівки Nike Air Max 180 з'явилися в тому ж році, що і вищезгадана модель. Але в них з'явилося дещо зовсім ексклюзивне - повітряна подушка на сто вісімдесят градусів! Така подушка була на 50% ефективнішою ніж ті, які використовувалися в попередніх моделях. Тінкер Хетфілд і Брюс Кілгор витратили купу часу і сил на цей проект і, на щастя, не дарма!
З рекламою Nike Air Max 180 у компанії Nike теж все на вищому рівні. Представляємо Вам один з найдивніших рекламних роликів, які нам доводилося бачити. Судячи з сюжету, атлет вибирається з яйця Чужого за допомогою магії кросівок Nike. Дійсно, чому б ні?
Також варто ознайомитися з іншим роликом, більш класичним і без епічних моментів.
Нижче Ви знайдете кілька фотографій, котрі ілюструють оригінальні кольори та версії кросівок Nike Air Max 180. Найпопулярніша версія на сьогоднішній день - Air Max 180 Ultramarine, але й всі інші представлені моделі однаково цікаві по-своєму. Фото підготував магазин Sneaker Freaker.
Nike Air Structure Triax 91 - 1991 рік
Кросівки Nike Air Structure Triax 91 з'явилися на ринку в 1991 році і були першими кросівками, в яких вставка повітряної системи мала різні розміри ззовні і всередині підошви. Кросівки мали кращу амортизацію, тому вони дуже сподобалися спортсменам. Однак в результаті кросівки не набули великої популярності.
Nike Air Max ST - 1992 рік
Кросівки Nike Air Max ST, також відомі як Air Max Structure, були випущені в 1992 році. Характерною особливістю даної моделі є дизайн "віконця" на підошві: воно оформлене у вигляді сльози. Кросівки призначалися для людей з проблемами пронації ніг і в них вперше використовувалася технологія Footbridge.
Nike Air Max 93 - 1993 рік
Кросівки Nike Air Max 93 ака Air Max 270 з'явилися на ринку в 1993 році. Ця модель є однією з найулюбленіших творінь Тінкера Хетфілда. У неї є дві характерні риси: величезна видима повітряна подушка під п'ятою та неопреновий язичок. Дана подушка була найбільшою і найпомітнішою в ті часи, але одночасно з цим стала великою проблемою для технологів Nike. Фахівцям з великими труднощами вдалося стабілізувати конструкцію кросівок, залишивши систему Air Max видимою як в оригінальній версії.
Ще ця модель кросівок стала першою, в якій була введена кольорова повітряна подушка Air Max. До цього вона випускалася тільки в білому кольорі.
Такий тип підошви використовувався в декількох наступних серіях кросівок, наприклад, в Air Max Burst або Air Max 94, і в тому числі в дитячій версії Air Max 95. На жаль, в 2005 році, коли була випущена колекція History of Air, подушка Air Max в кросівках Nike Air Max 93 була злегка зменшена, таким чином вони втратили частину своїх характерних унікальних особливостей.
Nike Air Max Triax - 1994 рік
Після версії Air Max ST Structure 1992 року і Air Max Structure Triax 91, в 1994 році з'явилася модель кросівок Nike Air Max Triax. Вони не отримали такої популярності, як флагманські версії, але бренд Nike в наступні роки продовжував випускати нові забарвлення. Що стосується презентації технології Air Max, в цих кросівках вона була схожа на своїх попередників. У 2010 і 2014 роках бренд Nike перевипустити їх під назвою Air Max Triax 94 в оригінальних кольорах.
Nike Air Max Burst - 1994 рік
1994 рік приніс нам кросівки Nike Air Max Burst. Вони не справили революції, але все ж стали цікавою новинкою на ринку. Дизайнери Nike відмовилися від неопренового язичка, використаного в попередніх моделях, але замість цього скористалися єдиною 270-градусною повітряною подушкою Air Max.
Nike Air Max 94 - 1994 рік
Можна сміливо сказати, що з версією Air Max 94 технологи Nike зробили крок назад, так як в цих кросівках не було інноваційних ідей або нових технологій. Кросівки знаходяться на тій же підошві, що і Air Max 93. У них є величезна видима повітряна подушка під п'ятою. Так, ми знову повернулися до класики, але проект досить стандартний і скромний, тому кросівки не користувалися попитом.
Nike Air Max 2 - 1994 рік
Наступною новинкою 1994 року стали революційні кросівки Nike Air Max 2, також відомі як Air Max Squared. І що ж у нас тут? Шикарна м'яка амортизаційна подушка з неповторними особливостями!
На цей раз технологи з Орегону вставляють в кросівки подушку, котра складається з чотирьох повітряних камер з двома різними рівнями тиску. Наприклад, зовнішня камера була спроектована для стабілізації стопи, в той час як середня і задня частини служили амортизацією і забезпечували зручність.
Дизайнери Nike повернулися до використання неопренового язичка, який був у кросівках Air Max 93. Тому можна сказати, що кросівки Nike Air Max 2 стали правомірним наступником версії 1993 року.
Цікавий факт: подушка, яка використовується в кросівках Nike Air Max 2 1994 року, ідеально підійшла для занять спортом, тому в майбутньому ми побачили її в версіях кросівок Air Max 95 і Air Max 96.
Nike Air Max 2 Light - 1994 рік
Дивно, але в 1994 році з'явилася легша версія вищезазначених кросівок, а саме Nike Air Max 2 Light. У цій версії повітряна подушка Air Max була видна не тільки збоку, але і ззаду.
Незважаючи на те, що кросівки Air Max 2 Light зберегли технології свого попередника, підошва була змінена. Цього разу була використана піна Phylum, завдяки якій вдалося зменшити вагу. Що стосується корпусу, то він, однозначно, став яскравішим, з'явилися ефектні лінії. Так і хочеться сказати: "стильно, модно, молодіжно!".
Ось таким видався період 1990-1994 років в історії кросівок Nike Air Max. Після цього почалася епоха перетворень і яскравих експериментів. Часом це була справжня революція, але про це далі, адже попереду нас чекає друга половина 90-х років. Залишайтеся, ми тільки починаємо. Далі буде! :)
Історія кросівок Nike Air Max - друга половина 90-х
Переходимо до наступного періоду. Тут піде мова про моделі, випуск яких був між 1995 і 1999 роками. І так, продовжуємо подорож по історії Nike Air Max.
Nike Air Max 95 - 1995 рік
Почнемо з 1995 року і кросівок Nike Air Max 95 (Air Total Max). На цей раз Тінкер Хетфілд відійшов в сторону, і за проект відповідав Серджіо Лозано (Sergio Lozano). Натхненням для створення цієї моделі послужила людська анатомія, зокрема хребет, ребра і сухожилля. Моторошно, правда ж?)
Система успадкована від кросівок з 1994 року - Nike Air Max 2. У цій моделі ми бачимо подушки не тільки на задній частині, а й на передній також. Це викликало справжній переполох! Здивував і чорний колір підошви. Його ввели спеціально, щоб не було видно бруду. А що, непоганий лайфхак!
Найбільший інтерес до кросівок проявила Японія, яка до того часу імпортувала тенденції з Європи та Америки. Після знайомства з ними японці почали створювати свої власні новинки, надихнувшись моделлю 95-го року.
На наведених вище фотографіях Ви можете бачити чорну версію зразків підошви 1995 року, яка стала натхненням для більш пізнього випуску «Mita - sneakers».
Nike Air Max Racer - 1995 рік
З'явившись на полицях магазинів кросівки Nike Air Max Racer справили гарне враження. Ймовірно, це була перша новинка з плоскою підошвою і видимою системою Air Max, а також нижньою частиною DRC (вона також використовувалася в тенісному та баскетбольному взутті). Кросівки виглядають так само гармонійно, як поєднання Air Mariah і Air Max 93.
Nike Air Mad Max - 1995 рік
1995 рік також порадував шикарними Nike Air Mad Max, які, ймовірно, є одними з кращих у всій серії. Тільки подивіться на них, це ж справжній стиль! Передня частина кросівок була, як годиться, на підошві з видимими подушками Air Max, а задня - оснащена підошвою BRS 1000. Тут також, є невелике "відсилання" до кросівок Nike Air Raid з лицьового боку. Популярною диковинка не стала, а шкода, так як кросівки виглядають досить симпатично.
Nike Air Max 96 - 1996 рік
Ми переходимо до 1996 року. Проект був класично приурочений до дати і називався Air Max 96. Не можна не відзначити, що наступники кросівок Nike Air Max 95 користувалися високим попитом. Серхіо Лоренцо (Sergio Lorenzo) використовував ті ж подушки, що і в підошві Air Max 95. Що стосується верху, натхненням для дизайнера послужили морські хвилі. Хоча з боку це більше схоже на ікла якогось хижака, як вважаєте? Модель вийшла в чотирьох оригінальних версіях - дві для жінок, і дві для чоловіків.
Цікавим фактом є те, що Nike ніколи не випускали ці кросівки на ринок, хоча в 2007 році вони вже були в фазі вибірки. Можливо, вони готуються випустити їх до ювілею? Як знати...
Більше цікавих фактів про кросівки Nike Air Max Ви знайдете в новому матеріалі у нашому блозі.
Nike Air Muscle Max - 1996 рік
1996 подарував нам Nike Air Muscle Max. Що можна розповісти про ці кросівки? Вони далеко не найпопулярніші. Багато людей вважають їх "середнячком", тому складно знайти любителів цієї новинки. Можливо, Ви, як і багато хто, бачите схожість цього взуття з баскетбольної моделлю Nike Uptempo? Цікавий момент в тому, що система шнурівки в цій моделі підтримувалася застібками на липучці. Так, вийшло досить епатажно, щось в цьому точно є ...
Nike Air Max Tailwind - 1996 рік
Ще один приклад родом з 1996 року - кросівки Air Max Tailwind. Як не дивно, менеджери Nike зволіли перевидати модель, яка миготіла на ринку кілька сезонів тому. Особливого успіху модель не отримала, тому залишилася чекати свого часу. Характерною особливістю кросівок Air Max Tailwind є зигзагоподібний малюнок на бічній частині корпусу і два цікавих логотипа у вигляді галочки.
Nike Air Max 97 - 1997 рік
Наступний рік, який виходить на "червону доріжку" - 1997. Він приніс нам кросівки Nike Air Max 97, створені неперевершеним Крістіаном Трессером (Christian Tresser). Натхненням для створення даної моделі послужив супер-швидкісний японський потяг Сінкансен. Модель виглядає як куля, через що стала дуже популярною. Сміливо, стильно, зухвало!
Що стосується підошви, тут у нас поліуретанова секція і видима подушка Air Max по всій довжині - на той час це було нововведенням. Так само ми бачимо суміш сітчастих і відобивних елементів з матеріалу 3М, що дозволяє зберігати видимість в нічний час доби.
Nike Air Max Light - 1997 рік
Кросівки Nike Air Max Light - це не тільки видання 1989, але і версія 1997 року. Модель оснащена підошвою з Air Max 2 і системою Zoom Air під п'ятою. Що стосується матеріалів підошви - тут були використані філон і фуранова смола. Характерною особливістю кросівок є смуги, розташовані на верхній частині: вони йдуть від підошви до шнурків. Оформлення завершують дві галочки: спереду і на п'яті. Ми бачили аналогічне рішення з раніше описаним Tailwind 96.
Nike Air Max 98 - 1998 рік
Ще один модний представник другої половини 90-х - це кросівки Nike Air Max 98 з 1998 року. Їхня підошва схожа на ту, що була в попередньому випуску. Дизайнери, які створили верх цих кросівок, хотіли домогтися більш "агресивного" вигляду. Що скажете, у них вийшло?
Характерною особливістю моделі є невеликий логотип збоку і на верхній частині носка. Хвилясті бічні панелі і світловідбивна тонка смужка по периметру кросівок завершують дизайн. Цікавою є також система фіксації, яка в середній частині має незвичайні смужки.
Для багатьох шанувальників цієї моделі 2014 рік був досить щедрим, адже бренд Nike випустив в продаж кілька колірних версій кросівок Nike Air Max 98.
Nike Air Max Plus - 1998 рік
Ще одне дизайнерське диво родом з 1998 року - кросівки Nike Air Max Plus, також відомі як Tuned 1. Це була перша модель кросівок, в якій використовували технологію Tuned Air. Разом з абсолютно новою технологією з'явився унікальний брендинг з незвичайним "тваринним" дизайном. Крім підошви з декількома віконцями і видимими подушками Mx Air, досить характерною є верхня частина кросівок. Дизайнери використовували пластикові елементи і сітчастий блок, що нагадує тигрові смужки. Крім того, модель була пофарбована з градієнтом, що дозволяло кольору переливатися від більш світлого відтінку до більш темного. Вийшло просто надзвичайно!
Інженери Nike об'єднали технологію Air Max з так званими червоними елементами (гумовими півкулями), завдяки чому, вдалося досягти поліпшеної стабілізації.
Протягом багатьох років сотні колірних версій були випущені виключно для магазинів Foot Locker. Кросівки Nike Air Max Plus є одними з найдорожчих в історії бренду Nike: ціна в магазинах з самого початку була вище 200 доларів! Краса вимагає не тільки жертв, але і значних коштів!
Nike Air Max Light - 1998 рік
У 1997 році бренд Nike випустив кросівки Nike Air Max Light, але вже через рік вони розроблять нову версію. Ця ж модель була не такою цікавою, хоча і відрізнялася легкістю, що можна зрозуміти з назви. Вага кросівок становила всього лише 227 грамів.
Систему Air Max можна побачити тільки під п'ятою, а в середині підошви розташувалася вставка Nike Zoom Air.
Nike Air Max Reveal - 1998 рік
Ох ці забуті багатьма Nike Air Max Reveal! Новинка призначалася для любителів тенісу і з'явилася на ринку в 1998 році. Верх моделі був виконаний зі шкіри, з безліччю вентиляційних отворів. Підошва була з видимою вставкою Air Max (можна було побачити всю п'яту, а також частину стопи).
Nike Air Max TL - 1998 рік
Зрештою, 1998 рік був дуже успішним. На полицях магазинів з'явилося багато цікавих та оригінальних кросівок. У доступі також перебували Nike Air Max TL (абревіатура TL відноситься до слова Total). Як Ви можете бачити на доданому фото, у них є прозорі вставки по всій довжині підошви. Крім того, кросівки оснащені світловідбивними елементами з матеріалу 3М і термопластичними деталями.
Nike Air Max 120 - 1998 рік
Плідний 98-й рік також приніс нам кросівки Nike Air Max 120, за дизайн яких відповідає Річард Кларк (Richard Clarke). Що стосується корпусу кросівок - важко не помітити, що це досить специфічне і оригінальне дизайнерське рішення.
Незважаючи на меншу кількість подушок, модель може запропонувати багато. Кросівки стали більш гнучкими і динамічними. Дизайнери використовували клітку, яка нагадувала павутину, невеликі фірмові логотипи з боків, технологію Max Air, подушку Burst Air 270, світловідбивні елементи спереду і, звичайно, градієнт, котрий нагадує полум'яний захід. Сітка на верхній частині світліша, ніж в моделі Air Max 98. Людина-павук нервово курить збоку!
Nike Air Max Deluxe - 1999 рік
Нарешті ми переходимо до 1999 року. У той час на ринку з'явилися кросівки Nike Air Max Deluxe. Відносно підошви, ми бачимо одні і ті ж видимі подушки. Про верхню частину версії можна сказати те, що вона була прабабусею безшовних кросівок, а також, зіграла роль у створенні конструкцій, де використовується пластик в якості елементів декору. Вийшло досить цікаво, правда?
Nike Air Tuned Max - 1999 рік
Стильні чорні кросівки Nike Air Tuned Max з'явилися вже через рік. Цього разу дизайнери пішли далі і використовували в конструкції технологію Tuned по всій довжині стопи. Завдяки цьому поліпшена амортизуюча система стала ще кращою. Елементи поліпшили фіксацію стопи і її стабільність. Хоча дана технологія більше не використовується, завдяки їй почалися роботи по амортизації, анатомічно відповідної стопі.
1995-1999 роки стали проривними для серії кросівок Nike Air Max і задали вектор, якого бренд Nike дотримується донині. Про те, що відбувалося далі, Ви дізнаєтеся в продовженні до цієї статті.
Автор блогу Роман Юрченко, 03 листопада 2019 року
|